Galimybių studijos teoriniai aspektai


Galimybių studijos teoriniai aspektai. Galimybių studijos rengimo etapai. Rengiant galimybių studiją yra siekiama tokių tikslų. Projekto apibūdinimas ir pagrindinė idėja. SSGG analizė Stiprybės. Rinka ir marketingo kompleksas. Darbuotojai ir valdymas. Paslaugos ir galimos alternatyvos. Galimos verslo alternatyvos. Išvados ir pasiūlymai.


Knygyno galimybių studija bus atliekama tam, kad būtų galima įvertinti verslo galimybes šioje srityje. Jau senokai vyrauja tendencija – knygyno ir kavinės sąjunga. Vilniuje kuo toliau, tuo sunkiau įsivaizduoti kitokį variantą. „Boo“+ „Cafe kubu“ bus pirmoji vieta Klaipėdoje, kur iš karto įėjus į knygyną bus galima pajusti šviežios kavos aromatą. Pagrindinė projekto idėja, kaip būtų galima patobulinti knygynus – programinė įranga, leisianti pirkėjams greičiau rasti dominančią knygą.

Šioje galimybių studijoje plačiau aprašysiu projekto idėją, kur ir kiek reikės investuoti. Taip pat išanalizuosiu rinką, konkurentus, verslo plėtros galimybes. Įmonės stiprybes, silpnybes, grėsmes ir galimybes.

Atlikus rinkos analizę, preliminarią finansinę analizę ir verslo alternatyvas, bus galima daryti išvadą, ar šis projektas yra vertas dėmesio, ar vertėtų investuoti į kitą sritį.

Naujas knygynas su jaukia kavinuke, skaitymui įrengtomis patalpomis ir specialia kompiuterine bei programine įranga tam, kad klientams būtų lengviau ir greičiau rasti norimą knygą – tai naujas iššūkis dabartinėje rinkoje. Šio projekto tikslas pirmiausia yra įkurti tokį knygyną, kuris atneštų pelną ir į kurį klientams norėtųsi sugrįžti.

Knygynas bus strategiškai geroje vietoje – pačiame Klaipėdos miesto centre, Herkaus Manto gatvėje nuomojamose patalpose. Bus du įėjimai – iš pagrindinės gatvės pusės bei iš kiemo pusės.

Čia didelis žmonių srautas, netoliese yra mokyklos, taigi tikėtinas didesnis klientų srautas tarp moksleivių. Kadangi tai nebus tik knygynas, bet ir kavinė, lankytojai galės pailsėti ir atsipūsti nuo rūpesčių. Problemų galėtų sukelti netoliese esantis „Cafe kubu“, nes ten renkasi didelė dalis moksleivių po paskaitų ir pamokų. Todėl norėčiau į pagalbą pasitelkti derybas ir pasiūlyti susijungti verslo labui. Juolab, kad Klaipėdoje dar nėra knygyno ir kavinės derinio. Tam, kad būtų galima sukurti tokią aplinką, kurioje norėtųsi ilsėtis, reikės įsigyti baldų.

Dar vienas svarbus šio projekto elementas – kompiuterinė ir programinė įranga, kuri palengvins tiek darbuotojų darbą, tiek klientui bus lengviau rasti tai, ko jam reikia. Programinės įrangos paskirtis bus tokia: klientas atėjęs į knygyną, galės prieiti prie kompiuterio ir pažiūrėti duomenų bazėje, ar knygynas turi tokią knygą ir kur maždaug ji padėta. Beabejo, reikės rasti ir leidyklą, kuri teiks knygas.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1870 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ingrida
  • Galimybių studijos teoriniai aspektai
    10 - 2 balsai (-ų)
Galimybių studijos teoriniai aspektai. (2017 m. Sausio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/galimybiu-studijos-teoriniai-aspektai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 11:46
×