Galvaniniai elementai ir jų veikimas


Galvaninis elementas veikimas. Koncentracinis galvaninis elementas.

Chemijos referatas. Galvaninių elementų tipai. Galvaninių elementų tipai. Naudota literatūra. Naudota literatūra. ĮVADAS Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Darbo objektas. Galvanininis elementas ir jo veikimas. Naudota literatūra.


Galvaniniai elementai – tai elektrocheminiai elektros srovės šaltiniai (pirminiai srovės šaltiniai). Juose vykstančių savaiminių oksidacijos-redukcijos reakcijų cheminė energija paverčiama elektros energija (taip pat išsiskiria ir šilumos)

Galvaninis elementas susideda iš dviejų puselemenčių. Puselementį sudaro metalas, įmerktas į šio metalo ar kitokių jonų turintį tirpalą. Dviejų puselemenčių tirpalai sujungiami jonams laidžia membrana arba druskų tilteliu (elektrolitu užpildytu “U” formos vamzdeliu), pro kuriuos gali migruoti jonai. Potencialų skirtumą tarp abiejų puselemančių išmatuojamas voltmetru.

Elektrodas, kuris tirpsta, t.y. oksiduojasi, vadinamas anodu. Elektrodas, kurio paviršiuje metalojonai ar kitos tirpale esančios dalelės (molekulės, jonai) prijungia elektronus, t.y. redukuojasi, vadinamas katodu.

Koncentracinis galvaninis elementas gaunamas įmerkus to paties metalo du elektrodus į tos paties metalo druskos, tik skirtingų koncentracijų, tirpalus.

Danielio - Jakobio tipo galvaniniai elementai susideda iš dviejų puselemenčių, kuriuose metalų elektrodai yra įmerkti į savo druskų tirpalus.

  • Microsoft Word 416 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (313 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laurynas
  • Galvaniniai elementai ir jų veikimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Galvaniniai elementai ir jų veikimas. (2016 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/galvaniniai-elementai-ir-ju-veikimas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 27 d. 19:45
×
102 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo