Galvanizacija


Galvanizacija veido procedura. Galvanizacijos metodikos. Galvanizacija indikacijos. Švininiai elektrodai. Galvanizacija procedura. Veido galvanizacija. Galvanizacijos atlikimas. Kaip atliekama galvanizacija. Elektrodai veidui. Galvanizacija kaip atliekama.

Dalykas: fizinė medicina ir reabilitacija. Turinys. Organizmą veikiantis faktorius. Veikimo mechanizmas. Gydymo poveikis. Procedūros atlikimo metodikos. Indikacijos. Kontraindikacijos. Elektrodų išdėstymas. Dozavimas. Aparatūra. Literatūra.

Parengė: ligita stankevičienė.

Tai gydymas pastoviąja elektros srove. Naudojama nuolatinė mažo stiprumo(iki 50ma) ir žemos įtampos(30-80v) elektros srovė.

Pagrindinis galvanizacijos veikimo mechanizmas- refleksas, atsirandantis, srovei sudirgivisas organizmas, taip pat ir įvairūs jo audiniai, yra sudėtingas elektrolitinis tirpalas. Veikiami pastovaus elektros lauko, atsirandančio tarp dviejų elektrodų, jonai esantys audinio viduje, pradeda judėti: teigiami slenka link katodo, o neigiami- link anodo. Pasikeitus biofizinėms savybėms, padidėja ląstelių ir audinių jaudrumas. Energingiau vyksta medžiagų apykaita, trofika, pakinta organų aprūpinimas krauju. Organizmo atsakomojoje reakcijoje dalyvauja ne tik vegetacinė nervų sistema, bet ir aukštesnieji centrai- galvos smegenų didžiųjų pusrutulių žievė.

Sustiprėjusi kraujo ir limfos apytaka kartu su pagreitėjusiais audinių rezorbcijos procesais suma-ina uždegiminį procesą ir nervinių laidų spaudimą, o sumažėjus pabrinkimui, sumažėja ir skausmas. Pastovioji elektros srovė pagreitina periferinių nervų, kaulų ir jungiamojo audinio regeneracijos procesus, vangiai gyjančių žaizdų epiteligydyti naudojama nuolatinė elektros srovė. Galūnių galvanizacijai taikoma 20-30ma srovė, liemens srityje-15-20ma, veido-3-5ma, burnos ir. Virškinamojo kanalo uždegiminės ligos ( lėtinis skrandžio gleivinės uždegimas, lėtinis tulžies pūslės ir žarnyno taikant vietinės galvanizacijos metodiką, naudojami du elektrodai, pagaminti iš švininės plokštelės arba anglies grafitinio audinio, padengti sudrėkintu 1-1,5 c0 storio audiniu. Elektrodų plotas- nuo 8-15 kvadratinių cm iki 400-600 kvadratinių cm. Drėgnu audiniu padengti elektrodai gerai priglunda prie paciento odos ar gleivinės ir saugo nuo elektrolizės produktų ( rūgščių ir šarmų ) poveikio. Atsižvelgiant į tai, kurioje kūno vietoje dedami elektrodai, parenkama atitinkama jų forma. Pavyzdžiui, veido srityje- pusiau kaukė, viršutinėje nugaros ir pečių lanko dalyje – apykaklė, specialūs ertminiai elektrodai įleidžiami į tiesiąją žarną ar makštį. Kitose lygiose kūno vietose elektrodų forma yra stačiakampė, jie dedami išilgai norimos paveikti srities.

Skersinės galvanizacijos metodika uždėti elektrodai bus priešingose kūno dalyse ir veiks giliai esančius organus ir audinius. Procedūra atliekama pacientui gulint ar patogiai sėdint.

Segmentinių sričių galvanizacija atliekama abipus stuburo, dažniausiai apykaklės ar kelnaičių srityse, a. E. Ščerbako metodu.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2010 m.
  • 6 puslapiai (711 žodžiai)
  • Kolegija
  • Darius
  • Galvanizacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Galvanizacija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/galvanizacija.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 06:28
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo