Galvijų pieno produkcija ir jos apskaita


Žemės ūkio referatas. Įvadas. Pieno sudėtį ir kokybę įtakojantys veiksniai. Pieno kokybės tyrimai. Pieno kokybės problemos. Išvados. Literatūros sąrašas.


Pieno sektoriaus produkcija Europos sąjungoje sudaro 15 procentų visos pagamintos žemės ūkio produkcijos, o tam tikrose šalyse pieninikystė yra svarbiausia žemės ūkio varomoji jėga. Lietuvoje pieno ūkis yra viena iš prioritetinių žemės ūkio šakų. Siekiant pagaminti gerą ir kokybišką produkciją, svarbiausia yra užtikrinti žalio pieno kokybę. Kitaip tariant: ,,Kokybiškus pieno produktus galima pagaminti tik iš geros kokybės pieno. Kokybišką pieną galima gauti tik iš sveikų, gerai prižiūrimų, šeriamų maistingais pašarais karvių ir laikantis higienos reikalavimų.“ (Pieno ir jo produktų kokybės įvertinimas, 2007m.) Pagrindinis šio darbo tikslas yra aptarti pagrindinius žalio pieno kokybę užtikrinančius rodiklius ir apžvelgti susidariusias problemas siekiant suvokti esamą padėtį pieno kokybės srityje, ir pamėginti jas suprasti.

Darbo uždaviniai:

Supažindinti žmonęs su pieno kokybę įtakojančiais veiksniais.

Geriau sužinoti kokie tyrimai atliekami siekiant užtikrinti žalio pieno kokybę.

Karvių laktacija trunka apie 300 dienų. Laktacijos metu yra iškiriami trys etapai, kuriu metu pieno savybės labiausiai pasikeičia:

2. Normalus laktacijos periodas, per kurį gauto pieno sudėtis yra įprastinė. Pirmą laktacijos mėnesį piene gausu riebalų, baltymų ir mineralinių medžiagų. 2-3 mėnesį baltymingumas ir riebumas būna mažiausias, veliau šie rodikliai palaipsniui didėja. Šis pienas yra tinkamas pasterizavimui ir išjo yra galima gaminti produkciją.

3. 10-15 dienų prieš karvės užtrūkimą pieno riebalų, baltymų ir mineralinių medžiagų padaugėja, o pieno cukraus sumažėja. Užtrūkinamų karvių pienui būdingas karstelėjas skonis, dėlpieno riebalų hidrolizės metu išsiskyrusių laisvųjų riebalų rūgščių. Produktai pagaminti iš tokio pieno yra nekokybiški, greitai gendantys, todėl toks pienas gamybai netinka.

 • Žemės ūkis Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Eduardas
 • 10 puslapių (1460 žodžių)
 • Universitetas
 • Žemės ūkio referatai
 • Microsoft Word 25 KB
 • Galvijų pieno produkcija ir jos apskaita
  10 - 4 balsai (-ų)
Galvijų pieno produkcija ir jos apskaita. (2015 m. Lapkričio 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/galviju-pieno-produkcija-ir-jos-apskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 00:19