Galviniai nervai konspektas (2)


Galviniai nervai konspektas (2).


tikrinti akies dugną sutrinka reakcija į tiesioginę šviesą, atsakas būna silpnas arba jo išvis nėra. Pažeidus regos nervą: esant navikui ar galvos traumai ir kt. gali buti susilpnejus arba isnykus rega, vyzdžio tiesiogine reakcija išnyksta, akipločio defektas, akių dugno pakitimai, išsiplečia venos. Esant neuritui – nervo diskas padidėja, spalva padrumstėja, ribos neaiškios ir išsiplėčia arterijos.

viršutinė šaka inervuoja viršutinį tiesųjį ir viršutinio voko pakeliamąjį raumenis. Apatinė šaka inervuoja apatinį medialinį tiesiuosius ir apatinį įstrižinį raumenis. Funkcija – inervuoja raumenis, kurie kelia viršutnį voką, suka akį aukštyn, žemyn, link nosies. Taip pat kiti raumenys, kuriuos inervuoja nervas, sąlygoja vyzdžio susitraukimą bei akomodaciją (akių padėtis, kai suveda vaizdą į vieną, nesidvejina).

tiriant pacientą, apžiūrima ar nėra ptozės (organo nusileidimas, nudribimas). Prašoma pažiūrėti įvairiomis kryptimis. Klausiama ar žmogui nesidvejina. Apžiūrimi vyzdžiai ar jie yra vienodo dydžio, tiriama reakcija į šviesą. (Išnykusi tiesioginė reakcija į šviesą. ?)

akis nukrypsta į vidų ir šiek tiek į viršų, pacientas negali jos pasukti į lateralinę pusę ir į apačią. Žiūrint į ten, kur negali, atsiranda dvejinimasis

pažeidus akinį nervą, išnyksta visi jutimai tos pusės kaktoje ir plaukuotoje galvos dalyje iki viršugalvio bei nosies nugarėlėje. O palpuojant yra skausmingas taškas foramen supraorbitale srityje(prie antakio). Pažeidus viršutinį žandikaulio nervą išnyksta visi jutimai skruosto srityje, viršutiniame gomuryje ir viršutiniuose dantyse, skausmingas taškas foramen infraorbitale srityje( po akimi, šiek tiek žemiau). Apatinio žandikaulio nervo pažeidimo atveju išnyksta visi jutimai apatinio žandikaulio srityje, liežuvyje, burnos apatinėje dalyje, apatiniuose dantyse, yra skausmingas taškas foramen mentale srityje (smakro šone).

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1467 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laima
  • Galviniai nervai konspektas (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Galviniai nervai konspektas (2). (2017 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/galviniai-nervai-konspektas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 24 d. 07:15
×