Galviniai nervai skaidrės


Galviniai nervai. Galvinių nervai ir poros. Uoslės nervas. Regos nervas. Judinamasis akies nervas. Skridininis nervas. Trišakis nervas. Akinis nervas. Viršutinis žando nervas. Apatinis žando nervas. Atitraukiamasis nervas. Veidinis nervas. Klausos ir pusiausvyros ( prieangio ir sraigės ) nervas. Liežuvinis ryklės nervas. Klajoklis nervas. Priedinis nervas. Poliežuvinis nervas. Šaltiniai.


Galvinių nervų šaknelės išeina iš galvos smegenų vienos paskui kitas tam tikra eile: juo didesnis nervo eilės numeris, juo arčiau nugaros smegenų yra jo šaknelės išeiga. I-oji pora. Uoslės nervas, arba uodžiamasis nervas  II-oji pora. Regos nervas  III-oji pora. Judinamasis akies nervas  IV-oji pora. Skridininis nervas  V-oji pora. Trišakis nervas  VI-oji pora. Atitraukiamasis nervas VII-oji pora. Veidinis nervas  VIII-oji pora. Prieangio ir sraigės nervas  IX-oji pora. Liežuvinis ryklės nervas  X-oji pora. Klajoklinis nervas  XI-oji pora. Priedinis nervas  XII-oji pora. Poliežuvinis nervas .

Jis sudarytas iš keliolikos plonų nervinių pluoštų, kurie eina pro akytosios plokštelės angutes į kaukolę ir pasibaigia uoslės stormenyje. Šie nerviniai pluoštai sudarytis iš įcentrinių ataugų dvipolių nervinių ląstelių, gulinčių nosies uodžiamojoje gleivinėje.

Nervas, kuris per regos nervo kanalą išeina iš akiduobės ir patenka į kaukolės vidų. Pleištakaulio kūno priekyje regos nervai pasikeičia skaidulomis ir sudaro regos nervų kryžmę. Iš jos prasideda regos laidas. Regos nervą sudaro centrinės ataugos (AKSONAI) nervinių ląstelių, gulinčių tinklainės ganglinių ląstelių sluoksnyje. Kairiajame regos laide eina skaidulos vieno ir kitos akies tinklainių pusių, o dešniajame – iš dešniųjų tinklainės pusių Regos laidai apgaube smegenų kojytes, nueina į požievinius regos centrus: tarpnių smegenų gumburo pagalvę, šoninį kelinį kūną ir viršutinius keturkalnio kalnelius.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 3806 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (1177 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Domis
  • Galviniai nervai skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Galviniai nervai skaidrės. (2016 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/galviniai-nervai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 20:07
×