Galvos smegenys Periferinė nervų sistema


BOLDS. Antgumburį , užgumburį , pagumburį ir trečiąjį skilvelį. Viršutinis ir medialinis. Trečiasis skilvelis. Tarpinių smegenų funkcijos. Pagumburio funkcijos. Galinės smegenys. Apsiaustas , pamato branduoliai , uodžiamosios smegenys ir šoniniai skilveliai. Uodžiamosios smegenys. Pusrutulių pamato branduoliai. Šoniniai skilveliai. Smegenų žievės sensorinė funkcija. Smegenų žievės motorinė funkcija. Aukštoji nervinė veikla. Nesąlyginiai ir sąlyginiai reflksai. Aukštosios nervinės veiklos tipai. Mokymasis ir atmintis. Motyvacija ir emocijos. Galvos smagenų dangalai. Periferinė nervų sistema. Kaklinis rezginys. Petinis rezginys. Juosmeninis rezginys. Kryžmeninis rezginys. Galviniai nervai. Autonominė nervų sistema. Simpatinė nervų sistema. Parasimpatinė nervų sistema. Somatinės ir vegetacinės nervų sistemos skirtumai.

Stambus porinis pilkosios medžiagos telkinys

Sudaro pilkoji medžiaga, susitelkusi į branduolius. Iš paviršiaus ją dengia baltoji medžiaga. Ji dalija gumburą į tris dalis: priekinę, lateralinę, medialinę.

Priekinės grupės branduoliai sujungti su limbine sistema

Lateralinės – yra požievinis įcentrinių laidų centras, o

Į medialinės grupės branduolius ateina laidai iš galvos smegenų žievės.

Į apatinį gumburo paviršių nutįsta vidurinių smegenų kojyčių dangčio struktūros- raudonasis branduolys, juodoji medžiaga ir tinklinis darinys.

Yra po didžiąją smegenų jungtimi

Turi 4 paviršius: viršutinis ir medialinis paviršiai yra laisvi, apatiniu jungiasi su pagumburiu, o lateraliniu – su pusrutuliais.

Užpakalinis galas yra sustorėjęs ir vadinamas pagalviu.

  • Medicina Konspektas
  • Microsoft Word 31 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (3215 žodžiai)
  • Gintarė
  • Galvos smegenys Periferinė nervų sistema
    10 - 10 balsai (-ų)
Galvos smegenys Periferinė nervų sistema. (2015 m. Sausio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/galvos-smegenys-periferine-nervu-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:32
×