Galvos vidurinės smegenys ir jų funkcijos


Galvos vidurinės smegenys ir jų funkcijos. -Vidurinės smegenys (mesencephalonVidurinės smegenys yra labiau į priekį nuo tilto bei smegenėlių. Smegenų kojytės (pedunculi cerebriPrasideda nuo tilto ir yra dviejų storų velenėlių pavidalo. Keturkalnis (lamina tectiYra virš kojyčių. Sudaro viršutinę vidurinių smegenų dalį. Apatiniai kalneliai– klausos požievinis centras. Apatinių Kalnelių pilkoji medžiaga sudaryta iš branduolių. Vidinė sandara. Vidurinių smegenų skersinio pjūvio centre matyti smegenų vandentiekio. Virš vandentiekio guli. Laidai idurinėse smegenyse. Prasidedantys vidurinėse. Vidurinių smegenų funkcija. Vidurinės smegenys atsakingos Už. Judinamojo nervo skaidulos, kurių didesnioji dalis prasideda iš judinamojo branduolio. Šaltiniai.


Vidurinės smegenys yra labiau į priekį nuo tilto bei smegenėlių. Sudarytos iš smegenų kojyčių ir keturkalnio. Vidurinių smegenų evoliucija vyko vystantis regos receptoriui. Jos išsivystė iš vidurinių smegenų pūslelės: iš jos dorsalinės dalies- keturkalnis, o iš ventralinės- smegenų kojytės. Vidurinių smegenų pūslelės ertmė virto siauru kanalu- smegenų vandentiekiu.

Vidurinių smegenų skersinio pjūvio centre matyti smegenų vandentiekio, aquadectus cerebri, kuris jungia III ir IV skilvelius, anga.

Virš vandentiekio guli keturkalnis, žemiau jo- smegenų kojytės. Pjūvyje aiškiai matyti tamsesnis sluoksnis vadinamas juodąją medžiaga, kuri padalija smegenų kojytes į du aukštus: į viršų nuo jos guli dangtis, žemiau- kojyčių pamatas. Smegenų kojyčių pamatas sudarytas iš nusileidžiančiųjų laidų, kurie ateina iš pusrutulių žievės. Vidurinių smegenų dangtyje yra yra porinis raudonasis branduolys. Virš raudonojo branduolio, ties viršutiniais kalneliais guli III galvinio nervo, judinamojo akies branduolys, o apatinių kalnelių aukštyje guli IV galvinio nervo, skridininio branduolys. Į šoną ir aukščiau raudonojo branduolio eina vidinė kilpa.

Prasidedantys vidurinėse smegenyse: Tr. Rubrospinalis Tr. Tectospinalis Pasibaigiantys vidurinėse smegenyse: Tr. Corticorubralis Tr. Corticotectalis Tr. Spinotectalis.

Judinamojo nervo skaidulos, kurių didesnioji dalis prasideda iš judinamojo branduolio, patenka į akiduobę ir inervuoja viršutinį, apatinį, vidinį tiesiuosius raumenis, apatinį įstrižinį ir viršutinį voko keliamąjį raumenis.

  • MS PowerPoint 845 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (591 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • Galvos vidurinės smegenys ir jų funkcijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Galvos vidurinės smegenys ir jų funkcijos. (2018 m. Birželio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/galvos-vidurines-smegenys-ir-ju-funkcijos.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 25 d. 10:20
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!