Gama spinduliavimas


Gama spinduliavimas. Kas yra gama spinduliavimas? Gama spinduliai (γ. GAMA SPInduliavimo istorija. 1900 metais gama. Gama spinduliavimo skirstymas. Minštieji gama spinduliai – mažesnis skvarbumas ir didesnis bangų ilgis. Gama spinduliavimo savybės. Didelis greitis ir energija Labai didelis skvarbumas – didesnis nei alfa ar beta spindulių. Gama spinduliuotės skvarbumo palyginimas. Apsaugo nuo spinduliavimo. Gama spindulius sulaiko šios medžiagos Storas švino sluoksnis Gelžbetoninė plokštė Storas žemės sluoksnis. Spindulių panaudojimas. Skydliaukės diagnostika (jodas) Drėgmės. Spindulių poveikis organizmui. Ši spinduliuotė yra labai skvarbi.


Gama spinduliai (γ spinduliai) yra elektromagnetinės bangos Šių spindulių bangų ilgis yra trumpesnis negu 0,01 nm (3∙10^19 Hz) Jų fotonų energija didesnė nei 100 keV.

1900 metais gama spinduliavimas buvo atrastas prancūzų fiziko ir chemiko Paul Ulrich Villard (1860-1934) Šie spinduliai buvo atrasti, kai fizikas tyrinėjo radiaciją, sklindančią iš radžio druskų. Pirmosios dvi radiacijos rūšys, alfa ir beta jau buvo atrastos, tačiau trečioji, prieš tai neatpažinta, buvo žymiai skvarbesnė, nei ankstesni. Ši radiacija dabar vadinama „Gama spinduliais“. Sakoma, kad P. U. Villard‘as buvo kuklus vyras, tad savo atradimo nepasiūlė pavadinti savo garbei. 1903 metais šiuos spindulius pavadinti „Gama spinduliais“ pasiūlė fizikas Ernest Rutherford.

  • MS PowerPoint 251 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (316 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gintarė
  • Gama spinduliavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Gama spinduliavimas. (2017 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/gama-spinduliavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 30 d. 07:30
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo