Gama spindulių obsorbcijos koeficiento nustatymas


Gama spinduliu absorbcija. Gama spinduliu absorbcijos koeficiento nustatytmas. Spinduliu absorbcijos tyrimas. Gama spinduliuote koeficientai. - spindulių absorbcijos koeficiento nustatymas.

Gama spindulių absorbcijos koeficiento nustatymas. Nustatyti dėstytojo nurodytų metalų gama - spindulių absorbcijos koeficientus. Teorinis darbo pagrindas. Darbo rezultatai. Išvados. Geigerio-Miulerio skaitiklis. Jį sudaro metalinis vamzdelis, užpildytas dujomis (p100 mmHg). Vamzdelio metalinis cilindras tarnauja katodu K, o metalinis siūlas A-anodu. Prie anodo ir katodo prijungus nuolatinės įtampos U=300 V maitinimo šaltinį, vamzdelyje susidaro elektrinis laukas.  kvantai, patekę į vamzdelį, išmuša elektronus iš dujų atomų ir iš katodo. Elektrinio lauko pagreitinti, elektronai juda link anodo ir susidūrę su dujų atomais, juos jonizuoja - išmuša iš jų elektronus. Šie, antriniai elektronai, elektrinio lauko greitinami, taip pat jonizuoja dujų atomus ir t.t. Tokiu būdu patekę į skaitiklį, kvantai sukuria trumpą iškrovą tarp katodo ir anodo. Išorinėje grandinėje per varžą R prateka srovės impulsas, kuris registruojamas.

Iii. Teorinis darbo pagrindas: g-spinduliai - tai trumpos elektromagnetinės bangos l<1 a.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (451 žodžiai)
  • Algirdas
  • Gama spindulių obsorbcijos koeficiento nustatymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Gama spindulių obsorbcijos koeficiento nustatymas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/gama-spinduliu-obsorbcijos-koeficiento-nustatymas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 19:14
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo