Gama spinduliuotės silpimo medžiagoje tyrimas (2)


Aparatūra ir darbo metodas. Absorbuojančios medžiagos Ni. Γ spinduliuotės silpimo medžiagoje tyrimas. Darbo užduotis. Teorinė dalis. Aparatūra ir darbo metodas. Parengiame skaitiklį. Nustatome natūralųjį radioaktyvumo foną. Nustatome impulsų skaičius Ni. Darbo rezultatai. Švados. Literatūra.


Medžiagos sluoksnio storis, sumažinantis γ spinduliuotės intensyvumą du kartus, vadinamas pusstoriu d1/2.

γ spindulius skleidžia ilgo cilindro formos švino konteinerio dugne (gale) padėtas radioaktyvusis izotopas. Todėl γ spindulių pluoštelis, sklindantis iš konteinerio detektoriaus link, praktiškai yra lygiagretus. Švino ekranu uždengus konteinerio angą, iš jo γ spinduliai nepatenka į aplinką ir į detektorių.

1. Parengiame skaitiklį GAMMA-SCOUT darbui, nustatydami impulsų matavimo trukmės dydį minutėmis.

2. Nustatome natūralųjį radioaktyvumo foną, Konteinerio angą uždengiame švino ekranu, nustatome 5 min. impulsų skaičiavimo trukmę ir įjungiame impulsų skaičiavimo režimą. Bandymą kartojame dar kartą ir randame aritmetinį vidurkį.

3. Nustatome impulsų skaičius Ni, kuriuos sukelia per tam tikros medžiagos sluoksnį perėję γ spinduliai. Tuo tikslu prieš konteinerio angą įdedame pasirinktos medžiagos plokštelę ir impulsus matuojame 5 min. Matavimus atliekame 2 kartus, po to kartojame su kita pasirinkta medžiaga.

  • Microsoft Word 82 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (542 žodžiai)
  • Universitetas
  • Juzis
  • Gama spinduliuotės silpimo medžiagoje tyrimas (2)
    9 - 1 balsai (-ų)
Gama spinduliuotės silpimo medžiagoje tyrimas (2). (2017 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/gama-spinduliuotes-silpimo-medziagoje-tyrimas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 27 d. 04:09
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo