Gaminio gamybos atsiperkamumo analizės teoriniai aspektai


Gaminio gamybos atsiperkamumo analizės teoriniai aspektai. Rinkos aplinkos analizės teoriniai aspektai pest , ssgg analizė. Gamybos procesas ir pagrindinės jo sudedamosios dalys. Gaminio savikainos apskaičiavimas ir jo kainos nustatymas. Įmonės finansavimo šaltinių apžvalga. Pagrindiniai įmonės finansinės veiklos rodikliai. Verslo rizikos analizės svarba.


Šiuolaikinė rinka yra ypač dinamiška. Norint užtikrinti sėkmingą organizacijos veikimą, ypač svarbu tinkamai suprasti ir išanalizuoti išorinę aplinką, perprasti konkurentus, suprasti vartotojų norus ir poreikius, žinoti įmonės silpnybes ir grėsmes bei naudotis stiprybėmis ir naujomis galimybėmis. Visą tai suprasti padeda pagrindiniai rinkos aplinkos analizės modeliai PEST, penkių konkurencinių jėgų, devynių jėgų ir SSGG.

Nustatyti išorinę organizacijos aplinką dažniausiai naudojama PEST technika. Ši analizė apima politinius - teisinius, ekonominius, socialinius ir technologinius aspektus. Šie veiksniai neretai yra glaudžiai tarpusavyje susiję, t.y. kintant vienam veiksniui keičiasi ir kitas veiksnys. Politiniai - teisiniai veiksniai dažniausiai siejami su vyriausybės stabilumu, tarptautine politine situacija, santykiu su šalies valdžios institucijomis, teisiniu reglamentavimu, darbo įstatymais, tarptautinės prekybos galimybėmis, mokesčių politika. Ekonominiai aspektai pagrinde priklauso nuo infliacijos, užimtumo, palūkanų normos, valiutų kursų svyravimo, darbo jėgos našumo, nedarbo lygio. Socialiniai veiksniai padeda suprasti vartotojų ir darbuotojų poreikius. Tai apima: gimstamumą ir mirtingumą, vedybų ir skyrybų skaičių, gyvenimo trukmę, emigracijos ir imigracijos mastą, išsilavinimo lygį, pirkimo įpročius, gyvenimo stilių, požiūrį į verslą, darbą ir taupymą.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1007 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovydas
  • Gaminio gamybos atsiperkamumo analizės teoriniai aspektai
    10 - 3 balsai (-ų)
Gaminio gamybos atsiperkamumo analizės teoriniai aspektai. (2019 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/gaminio-gamybos-atsiperkamumo-analizes-teoriniai-aspektai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 24 d. 14:42
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo