Gaminio konstravimas ir technologija


Gaminio konstravimas ir technologija. Medienos gaminių technologija. Gaminio konstravimas ir technologinio proceso projektavimas.

Projektuojami baldai pagal savo paskirtį, formą, matmenis, ergonomiškumą (patogumą) turi tenkinti standartinius žmogaus reikalavimus. Funkcinius reikalavimus suformuoja antropometrija ir žmogaus fiziologiniai ir higienos poreikiai bei inžinerinė psichologija. Projektuojami baldai turi atitikti nustatytus funkcinius matmenis.

Atsižvelgiant į žmogaus kūno matmenis bei padėtį eksploatuojant gaminį, daiktus, gabaritus, taip pat, ar patogu bus imti bei laikyti, nustatomi gaminio darbiniai paviršių aukščiai ir jų polinkis, atstumai tarp gaminio elementų, gaminio gylis ir kt.

Atstumas nuo grindų iki darbo paviršiaus, H=850 mm.

Atstumas nuo darbo paviršiaus iki pakabinamosios spintelės apačios, H1=564mm.

Pagrindo aukštis H2=100mm.

Darbinio paviršiaus plotis B= 600mm.

Pakabinamos spintelės plotis B1= 300mm.

Pagrindo įgilinimas nuo priekinio darbinio paviršiaus krašto B2= 40mm.

Nuo junginio tipo ir kokybės priklauso viso gaminio kokybė, jo stiprumas, ilgaamžiškumas, estetinis vaizdas. Visi baldo junginiai yra išardomos konstrukcijos, juose išgręžiamos skylės ekcentrikams, jungiama medsraigčiais, lankstais.

Vertikaliuose šoniniuose skyduose išgręžiami lizdai 5mm , gylis 12mm. Durys yra varstomos, atsidaro 900 kampu, naudojami lakstai. Lentynų laikiklius parenkame iš “Hettich” katalogo, laikiklių padėtis gali būti keičiama aukščio atžvilgiu. Stalčiai tvirtinami bėgeliuose, kurie prie vertikalių skydų tvirtinami medsraigčiais. Bėgeliai prie stalčių tvirtinami medsraigčiais, kaip ir šoniniai bei galinis tašeliai su dugneliu.

Galinė sienelė prie vertikalių, bei horizontalių skydų pritvirtinama skyduose išfrezavus 3,2mm griovelį arba prikalama kabėmis.

Unifikuoti objektai yra detalės, surinkimo vienetai, mazgai ir apdirbimo procesai. Pagal unifikuojamų parametrų skaičių unifikacija skirstoma į kompleksinę (apima tam tikrą kompleksą parametrų), pilną (unifikuojami visi gaminio elementai) ir nepilną (unifikuojama tam tikra gaminio elementų dalis). Baldų projektavimui naudojamos dviejų tipų unifikavimo sistemos:

1.Unifikuotų vidinių tūrių sistema;

2.Gręžimo tarpcentrinių atstumų modulinė sistema (gręžimo modulis m=32 mm).

Unifikacijos lygis parodo kokią gaminio detalių dalį sudaro unifikuotos detalės. Jis įvertinamas unifikacijos koeficientu(procentais):

  • Microsoft Word 10264 KB
  • 2015 m.
  • 48 puslapiai (10191 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arvis
  • Gaminio konstravimas ir technologija
    10 - 4 balsai (-ų)
Gaminio konstravimas ir technologija. (2015 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/gaminio-konstravimas-ir-technologija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 21:13
×