Gaminio savikainos skaičiavimas


Ekonomikos kursinis darbas.

Aprašymo skyrius. Gaminio savikainos skaičiavimas. Tiesioginės išlaidos pagrindinių komponentų poreikio skaičiavimas. Netiesioginės išlaidos netiesioginės darbo išlaidos. Savikainos skaičiavimas. Projekto sąmata. 9 3. 1 Uab „Automatikos komponentai“ įmonės lyginamojo svorio diagrama. Sąnaudų diagrama. Išvados. Literatūros sąrašas.


Gaminių savikainos nustatymo tikslumas turėtų suteikti informacijos, kuri padėtų nuspresti, kurią produkciją ar gaminius rinkos sąlygomis apsimoka gaminti, o kurios neapsimoka. Norint į rinką įvesti naują gaminį, tiesiog būtinas gaminio savikainos kalkuliavimas, tam, kad sužinoti ar gaminys bus konkurencingas rinkoje ir ar atneš pelną gamintojui. Gaminio savikainos kalkuliavimas kažkuria prasme – gamintojo komercinė paslaptis ir vidaus reikalas. Gamintojai, o ypatingai naujai besikuriančios įmonės, skaičiuodami savikainą, praktikoje susiduria su nemažai problemų. Prieš apskaičiuojant produkcijos savikainą, visų pirma, reikia žinoti kokių ir kiek išlaidų įskaitoma į vieną ar kitą produkcijos savikainos rodiklį.

Tyrimo objektas – gaminio savikainos skaičiavimas.

Šio darbo tikslas – išanalizuoti pagrindinius savikainos skaičiavimo metodus ir pritaikyti juos UAB ,,Automatikos komponentai” gaminių savikainos skaičiavimui.

Įmonė UAB ,,Automatikos komponentai” registruota 2014 m. balandžio 14 d. Įmonė įsikūrusi Vilniuje. Šiuo metu bendrovėje dirba 5 darbuotojai.

Pagrindinė UAB „Automatikos komponentai“ veikla – elektros skirstytuvų, automatikos spintų projektavimas, surinkimas, programavimas ir diegimas. Įmonė priima individualius užsakymus, pagal kliento specifikacijas.

Įmonė gamybai naudoja tiekėjų tiekiamus elektrotechnikos komponentus, skydus, spintas, kabelius, elektros armatūrą, programuojamus valdiklius. Pagrindiniai įmonės tiekėjai; UAB ,,Elekrobalt‘‘, UAB ,,Baltesa“, UAB ,,Drudsraigtis‘‘ ir t.t.

UAB „Automatikos komponentai“, 2016 metų pradžioje, gavo užsakymą pagaminti automatines vandens nutekėjimo apsaugos sistemas. Norint nustatyti gaminio kainą, visų pirma buvo paskaičiuota gaminio savikaina.

Reikalingi automatinės vandens nutekėjimo apsaugos sistemos komponentai nurodyti

Kad paskaičiuoti savikainą pirmiausia nustatomos išlaidos pagrindinėms medžiagoms, taip pat reikia atsižvelgti į naujus gamybos, eksplotavimo, darbo saugos ir daugelį kitų reikalavimų.

UAB „Automatikos komponentai“ išlaidų klasifikavimas į tiesiogines ir netiesiogines išlaidas, yra svarbus siekiant kontroliuoti tiek tiesiogines išlaidas, susijusias su produkcijos gamyba, tiek ir netiesiogines išlaidas, kurios, prieš tai jas paskirsčius, yra įskaitomos į produkcijos savikainą.

 • Ekonomika Kursiniai darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Tomas
 • 11 puslapių (1609 žodžiai)
 • Universitetas
 • Ekonomikos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 88 KB
 • Gaminio savikainos skaičiavimas
  10 - 3 balsai (-ų)
Gaminio savikainos skaičiavimas. (2016 m. Kovo 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/gaminio-savikainos-skaiciavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 06:07