Gamintojo elgsena


Isvados gamintojo elgsena. Gamybos funkcija referatas. Gamybos organizavimo formos. Vartotojo ir gamintojo elgsena. Gamintojo-vartotojo elgsena speros. Ekonomika gamintojo elgsena. Kas yra gamintojas. Referatas gamybos funkcija. Kas yra gamintojas. Gamybos elgsena.

Įvadas. I. Gamybos organizavimo formos. Ii. Gamybos funkcija. Iii. Gamybos išteklių skirstymas. Išvados. Išnagrinėsime organizacines gamybos formas, gamybos funkciją per trumpą laiką ir ilgesnį laikotarpį, numatysime sąlygas, reikalingas efektyviam gamybos veiksnių panaudojimui, išsiaiškinsime techninės pažangos, technologijų tobulinimo vaidmenį keičiant gamybos funkciją.

Bet kurią ekonominę veiklą galime priskirti šioms reprodukcijos formoms: gamybai, mainams, paskirstymui ir vartojimui (prekių ir paslaugų). Sujungus verslininkystę su atitinkamomis reprodukcišiame referate plačiau apžvelgsime vieną iš aukščiau minėtų verslo rūšių - gamybinę, o tiksliau gamintojo elgseną, gamintojo elgseną lemipaprastai gamybos samprata išeina už gamybos ribų. Į jos turinį įeina mokesčių rinkimas, firmos auditas, kelių tiesimas, kirpyklų bei kitų paslaugų gyventojams teikimas.

Ekonominės teorijos ir vadybos objektas apimą siauresnį objektą – materialinių gėrybių gamybą. Tai anaiptol nereiškia, kad jų svarbiausi teiginiai bei išvados negali būti panaudojamos organizuojant paslaugaišnagrinėsime organizacines gamybos formas, gamybos funkciją per trumpą laiką ir ilgesnį laikotarpį, numatysime sąlygas, reikalingas efektyviam gamybos veiksnių panaudojimui, išsiaiškinsime techninės pažangamybos proceso klasikiniai struktūriniai elementai yra šie: tikslinga veikla arba pats darbas, darbo objektas ir kapitalas. Be jų, prie gamybos veiksnių yra priskiriamas verslumas, informacija, mokslas ir kt. Darbas ir kapitalas sudaro aktyvius gamybos veiksnius. Kai kuriose gamybos šakose prie aktyvių gamybos veiksnių priskiriama žemė bei jos turtai. Tai žemės ūkis, kalnakasyba. Pramonėje žemė sudaro bendrą sąlygą vykdyti gamybos procesui. Daugiausia dėmesio skiriama aktyvių gamybos veiksnių analizei, nes nuo tinkamo gamybos veiksnių derinių parinkimo priklauso gamybos efektyvumas.

Gamybos proceso organizavimas – tai sistema priemonių racionaliausiai derinančių dalinius gamybos procesus su darbo priemonių ir darbo objektų naudojimu. Gamybos procesas negali vykti be darbo objektų, kuriuos sudaro žaliavos, pagalbinės medžiagos.

žemė – natūralus gamtos duotas gamybos veiksnys. Darbas – žmogaus fiziniai ir protiniai sugebėjimai, naudojami prekėms bei paslaugoms gaminti. Kapitalas – pastatai, įrenginiai, staklės ir kiti ilgalaikio vartojimo reikmenys, naudojami tam tikrų produktų sukūrimui ar paslaugų tiekimui. Firma gamintoja, kaip ir pirkėjas, turi pasirinkimo galimybes. Firma sprendžia, kokį gamybos veiksnių derinį rinkti, ir kiek ji naudos gamybos veiksnių. Šią gamybos organizavimo funkciją atlieka vadybininkai. Firmos vadyba priskiriama prie labai svarbių gamybos veiksnių. Ji organizuoja gamybos procesą. Be vadybos, darbas ir kapitalas sudarytų tik potencines gamybos sąlygas.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (1466 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gamintojo elgsena
    10 - 1 balsai (-ų)
Gamintojo elgsena. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamintojo-elgsena.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 05:11
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo