Gamintojo vartotojo elgsena problemos analizė


Gamintojo-vartotojo elgsena. Problemos analizė. Šaltiniai.

Viena didžiausių problemų, kurios atsiranda įsivyraujant korupcijai ir biurokratams, yra vis labiau mažėjantis visuomenės pasitikėjimas valdininkais bei stambiomis korporacijomis. Įmonės pažeidinėdamos įstatymus bei nesilaikydamos sudarytų sutarčių prarandą didžiulę dalį rinkos vos tik aferai išaiškėjus. Tai atsiliepia ir kitų stambių verslininkų veiklai todėl, kad visuomenė nenori būti apgauta dar kartą tad nepasitikėjimas kyla ir kitų korporacijų atžvilgiu. Vienas tokių įvykių neseniai nutiko ir Lietuvoje. Plačiai žinomas prekybos tinklas „Maxima“ gavo baudą už tai, kad auditorių tyrimo metu išaiškėjo šios įmonės kartelinis susitarimas su kepykla „Mantinga“.

„Maxima LT“ vadovas Žydrūnas Valkeris teigia, kad su šaldytos tešlos gaminių gamintoja „Mantinga” sąmoningai niekada nederino tiekiamų produktų kainų pirkėjams. Jis tikina, jog „Mantingos“ ir kitų tiekėjų tiekiamais gaminiais prekiauja tokiomis kainomis, kurias nustato atsižvelgę į objektyvius veiksnius – kainų tendencijas visoje rinkoje, konkurencinę aplinką, gaminių paklausą ir visuomet laikėsi ir laikosi šios pozicijos.

Konkurencijos taryba tyrė tik pačius didžiausius maisto prekybos centrus Lietuvos Respublikoje, tačiau galime tik numanyti kiek dar daug įmonių liko nesusektos ir neišaiškintos.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (762 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vardenis
  • Gamintojo vartotojo elgsena problemos analizė
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Gamintojo vartotojo elgsena problemos analizė. (2015 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamintojo-vartotojo-elgsena-problemos-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 01:00
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo