Gamintojo vartotojo elgsena referatas


Gamintojo vartotojo elgsena. Paklausos pasiūlos valdymas ar savivalda ekonomikoje ? Gamybos ir pardavimų esmė ekonomikoje. Finansinės atskaitomybės esmė. Išmintingas taupymas , skolinimas is , investavimas. Išvados. 17 Literatūros sąrašas. 18 Įvadas. Paklausos pasiūlos valdymas ar savivalda ekonomikoje. Vartotojo pajamos –. Susijusių prekių kaina. Vartotojų skoniai ir pasirinkimai. Vartotojų lūkesčiai. Vartotojų kiekis rinkoje. Pagaminimo kaina –. Technologijų lygis –. Gamintojo lūkesčiai –. Gamintojų kiekis rinkoje –. Rinkos ekonomika. Planinė ekonomika. Gamybos funkcija. Kas yra finansinė atskaitomybė. Finansinė atskaitomybė – vieša įmonės ataskaita apie finansinę būklę ir veiklos rezultatus. Finansinė atskaitomybė - tai ataskaitų , kurias įmonės užpildo pasibaigus atskaitiniam laikotarpiui , rinkinys. Finansinę atskaitomybę sudaro. Taip pat akcinės bendrovės , uždarosios akcinės bendrovės be metinės finansinės atskaitomybės , privalo parengti metinį pranešimą. Kokią informaciją ji pateikia. Atskaitomybės formų duomenys padeda informacijos vartotojams tinkamai įvertinti įmonės finansinę padėtį. Finansinės atskaitomybės parengimas . Atskaitomybės tipai ir rūšys. Dažniausiai finansinės atskaitomybės skirstomos pagal apimtį , periodiškumą , skelbimo pobūdį. Viešai turi būti skelbiama valstybinių įmonių ir atvirųjų akcinių bendrovių finansinė atskaitomybė. Finansinės atskaitomybės naudotojai. Aiškinamasis raštas. Apskaitos politika. Ataskaitinis laikotarpis. Metinė finansinė atskaitomybė. “ Juodos dienos ” rezervo svarba. Kaupimas senatvei. Taupomasis kaupiamasis indėlis. Terminuotasis indėlis. Gyvybės draudimas.

Šiais ekonominio nepastovumo laikais, kiekvienas žmogus, yra priverstas domėtis ekonomikos subtilybėmis. Norint būti efektyviu dalyviu ekonomikos rate, reikia išmanyti, kaip veikia ekonomika iš vidaus, kaip derėtų elgtis gamintojui, ir vartotojui.

Šiame darbe apžvelgsime paklausos-pasiūlos modelį, jo pliusus ir minusus, taip pat aptarsime gamybos modelius ir jų naudą žmogui. Išsiaškinsime finansinės atskaitomybės prasmę, naudą stebint įmonės veiklą ir jos pagalbą vertinant įmonės būklę. Galiausiai, aptarsime taupymo būdus, pagrindines sąvokas ir kaip derėtų elgtis paprastam žmogui.

Paklausa-pasiūla yra ekonominis prekės nustatymo modelis, parodantis, kad esant konkuruojančiai rinkai, tam tikros prekės kaina kis, kol stabilizuosis viename taške, kur, esant šiai kainai, produkto kiekis, kurį nori nusipirkti vartotojas, sutiks su produkto kiekiu, kurį nori parduoti gamintojas.

Paklausa – tai yra realus poreikis nusipirkti prekę vartotojui. Pavyzdžiui, jeigu vartotojas nori nusipirkti prekę, bet neturi tam pinigų, tai nėra paklausa, ir atvirkščiai. Teoriškai, prekės paklausa mažėja, kylant kainai, bet realiai, egzistuoja keletas elementų, lemiančių paklausos kiekį:

Kaina - tai yra atvirkštinė priklausomybe tarp produkto kainos, ir kiekio, kurį pirkėjas nori, ir gali įpirkti. Paprastai sakant, vartotojas nori nusipirkti kuo daugiau produkto, kuo mažesne kaina.

Vartotojo pajamos – pajamų įtaka paklausai priklauso nuo prekės rūšies. Įprastoms prekėms, priklausomybė tarp vartotojo pajamų ir paklausos yra tiesioginė, t.y. kuo didesnės pajamos, tuo daugiau paklauso šioms prekėms didės, o kaip pajamos mažės, paklausa taipogi mažės. Tačiau, kai kuriems produktams ši priklausomybė gali tapti atvirkščia. Pavyzdžiui, pigi, prastos kokybės mėsa. Esant studentu, tu šia mėsą pirktum, bet jeigu tavo pajamos padidėja pakankamai, šios mėsos gali sau leisti atsisakyti, ir pirkti geresnę. Taigi kylant pajamoms, paklausa prastos kokybės mėsai mažėja.

Susijusių prekių kaina – egzistuoja prekės, kurios yra tarpusavyje susijusios, pavyzdžiui, duona ir sviestas. Pakilus duonos kainai, sviesto paklausa sumažėtų, kadangi pirkti sviesto be duonos nėra prasmės. Taipogi, egzistuoja prekių pakaitalai, pavyzdžiui, Coca-Cola ir Pepsi. Pakilus Coca-Cola kainai, jos paklausa sumažėtų, bet tai padarytu Pepsi patrauklesnį, ir jo paklausa padidėtų.

Vartotojų skoniai ir pasirinkimai – šis dalykas nėra toks konkretus, bet gali turėti didelę įtaką paklausai. Pavyzdžiui, jeigu atskleidžiamos nauji moksliniai tyrimai, rodantys, kad kokia nors prekė yra kenksminga sveikatai, jos paklausa sumažės. Arba tarkime, paklausa nusipirkti skėtį bus žymiai didesnė lietingą, nei saulėtą dieną.

Vartotojų lūkesčiai – tai, ko vartotojai tikisi, taip pat gali nulemti paklausos dydį. Pavyzdžiui, jeigu tikiesi, kad benzinas degalinėse baigsis rytoj, tu prisipilsi degalų šiandien. Būtent taip nutiko 2005 metais Amerikoje, po uragano Katrina. Pasklido gandai, kad degalinėse baigsis degalai. To pasėkoje daugybė vartotojų suplūdo į degalinės užsipilti degalų į savo mašinas ir kanistrus, o tai vedė į milžiniškas eiles ir milžinišką paklausos pakilimą.

Vartotojų kiekis rinkoje – tai, ar į rinką įsiliejo daugiau, ar mažiau pirkėjų taip pat, žinoma, daro įtaką paklausai. Pavyzdžiui, kebabinė prie studentų bendrabučio turės daug didesnius pardavimus mokslo metų eigoje, bet paklausa prekei kris vasarą, kadangi studentų kiekis, gyvenančių bendrabutyje sumažės.

Pasiūla – tai prekių kiekis, kurį gamintojas nori ir gali parduoti esant konkrečiai kainai. Teoriškai, kylant prekės kainai, turėtų kilti ir pasiūla, ir atvirkščiai. Visa tai siejasi su gamintojo pelnu, tačiau, kaip ir paklausos atveju, yra ne vienas dalykas, nuo kurio priklauso pasiūla:

Pagaminimo kaina – tai dalykas, turintis nemažą reikšmę prekės kainai, t.y. gamintojo pelnui. Pagaminti prekei, gali būti reikalingos žaliavos, žmogiškieji ištekliai, licencijos, ir kiti dalykai. Jei šių faktorių kaina pakils, tai reiškia, kad pagaminti prekei reikės daugiau pinigų, ir tada prekės kaina pakils, o pasiūla sumažės.

Technologijų lygis – patobulėjus technologijoms, ar nusipirkus naujos įrangos, prekės gaminimo procesas tampa efektyvesnis, t.y. pagaminti prekę kainuoja mažiau, ko pasėkoje pasiūla išauga.

  • Microsoft Word 125 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (3937 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vardenis
  • Gamintojo vartotojo elgsena referatas
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Gamintojo vartotojo elgsena referatas. (2015 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamintojo-vartotojo-elgsena-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 11:14
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo