Gamta ir kultūra H.Radausko eilėraščiuose


H.radauskas citatos. Radauskas citatos. Radauskas pasaka gamtos tema ir citatos. Henriko radausko eilerastyje pasaka minimos pasakos. Henrikas radauskas pasaka kokios pasakos. Radauskas svarbios citatos. Radausko pasakoje minimi eilerasciai egle zalciu. Henriko radausko citatos. H. radauskas gamta ir kultūra eilėraščiuosę. Pastraipa apie gamta radausko eilerasciuose.

Gamta ir kultūra Henriko Radausko kūryboje.

Yra ir kitas eilėraštis kuriame minimi įvairūs žinomi žmonės, pvz. eilėraštyje „Katės“ yra paminėtas vokiečių kompozitorius Brahmsas, Persijos pranašas Zaratustra. Mes žinome, kad Radauskas buvo emigravęs ir dėl to kai kurie žmonės mano, kad jis turėtų rašyti apie savo tėvynę. Tačiau kaip matome, jo kūryboje minimos kitų tautų žinomos asmenybės ir nėra paminėta Lietuva. Anksčiau minėtame eilėraštyje „Peizažas“ yra minima ne Lietuvos gamta, o Italijos. Kadangi pasakos turi moralą, tai manau, kad jos yra dalis mūsų kultūros, nes iš jų mes vaikystėje daug ko išmokom. Todėl prie kultūrinių elementų Radausko kūryboje priskirčiau ir eilėraščius apie pasakas. Vienas iš jų tai „Pasaka“. Čia randame daug pasakų motyvų. Yra pasaka apie nykštukus, „Eglę žalčių karalienę“, „Našlaitę Sigutę“, taip pat pasakos apie trečiąjį brolį. Labai svarbi yra citata: „Pasauliu netikiu, o Pasaka tikiu.“ Tai parodo autoriaus požiūrį į pasaulį. Taigi, Radausko kūryboje gamta yra pasakiška ir dinamiška.

  • Lietuvių kalba Namų darbas
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2013 m.
  • 1 puslapis (551 žodžiai)
  • Anzelika
  • Gamta ir kultūra H.Radausko eilėraščiuose
    10 - 2 balsai (-ų)
Gamta ir kultūra H.Radausko eilėraščiuose. (2013 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamta-ir-kultura-hradausko-eilerasciuose.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 00:20
×