Gamta ir žmogus. Referatas.


Tik gamtoje zmogus gali buti pats savimi. Gamta ir zmogus rasinys. Gamta rasinys. Rasinys apie gamta. Rasiniai apie gamta. Referatas apie gamta. Zmogus ir gamta rasinys. Mano laisvalaikis gamtoje rasinys. Rasinys apie gamta ir zmogu. Apie gamta rasinys.

Gražiausios mano gimtosios apylinkės lankytinos vietos. Jau šešiolika metų gyvenu Kuršėnuose, bet niekada nesu pagalvojusi, kur galėčiau nusivesti ir ką galėčiau parodyti iš kito miesto ar iš kitos šalie atvykusiam svečiui. Nors Kuršėnai ir yra didžiausias Šiaulių rajono miestas, turintis apie 14 tūkstančių gyventojų ir daugiau kaip šimtą gatvelių, man, čia gyvenančiai nuo pat gimimo, ši vietovė yra tik mažas miestukas. Jei aš būčiau aplinkos apsaugos ministrė. Kaip gamta auklėja žmogų? Kaip jaunas žmogus gali prisidėti prie gamtos saugojimo? Kaip suprantate sąvoką gamtos vaikas? Kaip valstybė Lietuvoje rūpinasi gamtos apsauga? Mano laisvalaikis gamtoje. Naminių gyvūnėlių laikymas daugiabučiuose.

Jau šešiolika metų gyvenu kuršėnuose, bet niekada nesu pagalvojusi, kur galėčiau nusivesti ir ką galėčiau parodyti iš kito miesto ar iš kitos šalie atvykusiam svečiui. Nors kuršėnai ir yra didžiausias šiaulių rajono miestas, turintis apie 14 tūkstančių gyventojų ir daugiau kaip šimtą gatvelių, man, čia gyvenančiai nuo pat gimimo, ši vietovė yra tik mažas miestukas.

Pirmiausia žmogų, norintį susipažinti su mano gimtosiomis vietomis, nusivežčiau į jurgaičių piliakalnį, dar vadinamą kryžių kalnu. Na o vietiniai žmonės jį vadina piliumi, šventkalniu. Piliakalnis yra – 10 metrų aukščio, su viršuje esančia, balną primenančia aikštele, kurioje prieš daugelį metų buvo pilis, livonijos kronikose vadinta kule. Šią pilį 1348 metais sudegino kalavijuočiai. Rašytiniuose šaltinuose pirmasis kryžius paminėtas 1850 metais. Kalnas greitai tapo gerai lankoma vieta, čia vykdavo pamaldos, atlaidai. 1961 metais sovietų valdžiai pasirodė, jog kalnas yra priešiškas. Nuo to laiko prasidėjo net 20 metų trukęs šio kalno naikinimas. Mediniai kryžiai buvo sudeginti, betoniniai užkasti, o metaliniai atsidūrė metalo lauže. Pats piliakalnis buvo nugriautas buldozeriu, tačiau po kiekvieno tokio naikinimo piliakalnis vis atgimdavo. Dabar čia priskaičiuojama apie 50 tūkstančius kryžių, kurių kiekvienas turi savą istoriją. Kryžių kalnas – tai dvasios šventovė, unikalus istorijos bei kultūros paminklas. Be to šį kalną 1993 metais aplankė ir šventasis tėvas.

Na o vėliau iš kryžių kalno patrauktumėme į gimtuosius kuršėnus, į istorijos vingius menantį senąjį gruževskio parką – daugelio kuršėniškių dėka išsaugotą ir išpuoselėtą. Šiame parke esančiame gruževskio dvaro pastate yra įsikūręs kuršėnų amatų centras ir muziejus. Eksponatus dovanojo kuršėnų miesto tautodailininkai, keletas yra atsiųstų ir iš amerikoje gyvenančių Lietuvių. Tarp muziejaus eksponatų galime pamatyti medžio bei molio dirbinius, senus rakandus.

Iš senojo parko pėstute per generolo raštikio tiltą nueitumėm prie vyties paminklo, kuris 1989 metais buvo atstatytas už geros valios žmonių surinktus pinigus, kaip ir bažnyčios bokštas, buvęs nugriautas pirmojo pasaulinio karo metais. Mūsų šeima didžiuojasi, jog prisidėjo prie jo atstatymo. Dabar kai grįžtame į kuršėnus, pirmiausia pamatome švytintį bažnyčios bokštą.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2010 m.
  • 8 puslapiai (3318 žodžiai)
  • Mokykla
  • Agnė
  • Gamta ir žmogus. Referatas.
    10 - 2 balsai (-ų)
Gamta ir žmogus. Referatas.. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamta-ir-zmogus1.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 26 d. 02:48
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo