Gamta ir žmogus 2


Zmogaus santykis su gamta. Gamta rasinys. Gamta ir zmogus rasinys. Kaip pakito zmogaus ir gamtos santykis baranauskas. Siandien zmogaus ir gamtos santykis dramatiskai pakito. Rasinys zeme zmogaus namai. Žmogus nelaimingas todėl, kad nepažįsta gamtos rasinys. Baranauskas gamta žmogus. Gamta ir zmogus rasiniai. Gamta ir zmogus 5.

Žmogus ir gamta. Toks mažas, šio beribio, protu neaprėpiamo pasaulio sutvėrimas žmogus. Jis gimsta iš niekingos dalelės ,kad savo pranašumu nustebintų didžiausius galiūnus, dėja niekingas jis lieka visą savo gyvenimą ir nepajėgia pasinaudoti net maža dalele to didžiojo jam suteikto stebuklo- proto. Žmogus , taip sunkiai pakilęs iš bespalvių dulkių, žengia per gyvenimą neapdairiai, sutrypdamas tokias pat niekingas dulkeles kaip ir jis pats, taip niekad ir nepakildamas į aukštesnę dvasinės pasąmonės plotmę.

Toks mažas, šio beribio, protu neaprėpiamo pasaulio sutvėrimas žmogus.

kas turi daug proto, tam reikia dar daugiau proto jam valdyti . Tai sena anglų liaudies patarlė, bene geriausiai atspindinti problemą, su kuria nuolat tenka susidurti šiuolaikiniam žmogui. Protas, net iš pirmo žvilgsnio atrodantis toks sudėtingas ir kartu nepakartojamas mechanizmas, yra per daug laikinas ,- kaip ir pats žmogus,- kad pajėgtų aprėpti ilgesnį laiko tarpą negu paties gyvavimą. Galbūt būtent dėl šios priežasties žmogus per visą savo egzistavimą šioje žemėje naudoja savo protą tik kaip gana patikimą ir savo gyvenimui palengvinti tinkamą įrankį, siekdamas jam vienam težinomų tikslų ir taip sunaikindamas paskutines niekada jam nesugebėjusias prilygti, bet kartu ir tokias nepriekaištingai darnias jį supančias gyvybės formas.

žemė – tai motina, išleidusi į pasaulį žmones – vaikus, bet tuo pačiu ir savo žudikus.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (474 žodžiai)
  • Mokykla
  • Daumantas
  • Gamta ir žmogus 2
    10 - 1 balsai (-ų)
Gamta ir žmogus 2. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamta-ir-zmogus2.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 28 d. 06:50
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo