Gamtamokslinės pasaulio sampratos kolio klausimai


Gamtamokslinė pasaulio samprata atsakymai. Gamtamokslinė pasaulio samprata kolis 1 klausimai. Gamtamokslinė pasaulio samprata.

Biologijos konspektas. GPS. Kokie pagrindiniai skirtumai tarp „informacinės visuomenės“ ir „žiniu visuomenės“ sampratu? Prisiminkite keletą šiuolaikinės visuomenės apibudinimu, artimu „žiniu visuomenės“ terminui. Kokiais aspektais mokslininkai apibrėžia informacine visuomene? Kokie žmonijos vystymosi etapai salygojo informacinės ir žiniu visuomenės atsiradima? Kas yra informacija, kuo informacija skiriasi nuo žiniu ir duomenu? Kokius žinote informacijos dėsnius? Kokiomis bendrosiomis savybėmis pasižymi informacija? Kokie mokslai nagrinėja informacija kaip savarankiška tyrimu objekta? Koks mokslas vadinamas kibernetika? Kas yra informatika? Kokias problemas nagrinėja informacijos teorija? Ar imanoma informacija pamatuoti? Kas yra entropija ir kaip ji susijusi su informacija? Paaiškinkite pragmatini informacijos mata. Kodėl informacija yra koduojama? Kuo skiriasi analoginiai ir skaitmeniniai signalai? Paaiškinkite skaitmeninės informacijos apdorojimo privalumus, palyginant su analoginės informacijos apdorojimu. Kodėl kompiuterinėje ir ryšiu technikoje paplito dvejetainis kodas? Koks mažiausias bitu skaicius (bitu grupės dydis) reikalingas, norint dvejetainiu kodu užkoduoti 32 lietuviškosios abėcėlės raides? Kiek bitu prireiktu, norint užkoduoti dar ir mažasias raides? Kokie kodai vadinami korekciniais? Kokiais fizikiniais reiškiniais, kaip informacijos „nešėjais“, pasinaudojama, perduodant informaciją šiuolaikinėse techninėse sistemose? Kokie signalai vadinami determinuotais, o kokie – atsitiktiniais? Kodėl informacijos perdavimo sistemose perduodamą signalą tenka moduliuoti? Kokias žinote moduliavimo rūšis? Kokie yra signalo fazės moduliavimo privalumai ir trūkumai? Kokiais metodais galima atvaizduoti signalus? Kas yra signalo spektras (spektrograma)? Kokia yra Fourier transformacijos praktinė reikšmė komunikacijoms? Kaip analoginiai signalai paverčiami skaitmeniniais? Kaip yra susiję ryšio kanalo dažniu juostos plotis ir skaitmeninio signalo perdavimo ta pačia. Ryšio linija maksimali sparta? Kodėl signalus reikia sutankinti? Kokius žinote signalu sutankinimo budus? Kam reikalingas šaltinio signalo kodavimas? Kokiais tikslais atliekamas kanalo kodavimas? Kuo skiriasi įprastinio (fiksuotojo) telefonu tinklo ir mobiliųjų telefonu tinklo struktūros? Kas yra vartotojo perkeltis? Apibudinkite daugiaspindulinio sklidimo reiškinį mobiliųjų telefonų tinkluose. Kas yra telemetrija (telematika)? Kur naudojama grandinių komutacija? Paaiškinkite paketų komutacijos principą. Kas yra interneta


9.2. Prisiminkite keletą šiuolaikinės visuomenės apibudinimu, artimu „žiniu visuomenės“ terminui.

9.4. Kokie žmonijos vystymosi etapai salygojo informacinės ir žiniu visuomenės atsiradima?

• spaudos išradimas (Vokietijoje J.Guttenberg 1444 m., spaudos technologijos pradmenys

9.5. Kas yra informacija, kuo informacija skiriasi nuo žiniu ir duomenu?

19.3. Kas yra entropija ir kaip ji susijusi su informacija?

Budas supaprastinti, paspartinti, patobulinti, o kai reikia – islaptinti informacijos perdavima

Skaitmeninis - jie igyja tam tikras fiksuotas reikšmes laiko ir amplitudės koordinatėse, bet negali igyti tarpiniu reikšmiu. (pusė raidės, trečdalis įvarčio)

• belaidžiais vietiniais tinklais, angl. WLAN = Wireless Local Area Network, dar vadinamais Wi-Fi = Wireless Fidelity tinklais,

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos telekomunikacijų sistemos vizija: Vartotojas, būdamas skirtingose vietose gaus komunikacines paslaugas (tik skirtingas ir skirtingos kokybės)

Panaudodamas ugnį, žmogus sugebėjo pereiti nuo pavienių žvėrių medžioklės prie masinio jų naikinimo. Padegus mišką, į iškastas tranšėjas buvo suvaromos ir išžudomos ištisos stambiųjų žinduolių kaimenės.

Lietuvos dirvožemiai ir ežerai susiformavę ant kalkingų uolienų, todėl jiems rūgščiųjų lietų poveikis nėra toks stiprus. • Kai kuriose šalyse, ypač Skandinavijoje, kur dirvožemiai ir ežerai susiformavo ant granitinės uolienos, dirvožemio ir ypač ežerų rūgštėjimas yra viena aštriausių ekologinių problemų.

Praeito amžiaus aštuntame dešimtmetyje dėl rūgščiųjų lietų poveikio prasidėjęs miškų džiūvimas (būdingas Lietuvai) Žuvys išnyko arba jų rūšinė įvairovė sumažėjo daugelyje Skandinavijos ežerų. Pažeidžia kvėpavimo takus (ypač rūgštus rūkas), neigiamai veikia odą, plaukus. Pagrindinės klimato atšilimą skatinančios medžiagos ir jų šaltiniai.

Metanas CH4 indėlis į šiltnamio reiškinį- 15%; Azoto suboksidas N2O – 6; Ozonas O3; Chlorfluorangliavandeniliai (freonai). 17; Kt. medz – 7

Remiantis įvairiais tiesioginių stebėjimų ir modelinių skaičiavimų duomenimis manoma, kad per pastarąjį šimtmetį vidutinė temperatūra Žemėje pakilo apie 0,5°C.

Ankstėjantys sezonai: pvz., 1910 m. Kinijos ūkininkai Birželio mėn. dar tik sėjo ryžius, tuo tarpu 2007 m. laukuose ryžiai jau sudygę.

Yrant ozono sluoksniui didėja UVB spinduliavimas (UVB srities ultravioletinė spinduliuotė slopina augalų fotosintezę, sukelia odos ir akių ragenos vėžį, sukelia augalų ir gyvūnų genetinius pakitimus.)

  • Biologija Konspektai
  • 2014 m.
  • Greta
  • 7 puslapiai (2860 žodžių)
  • Biologijos konspektai
  • Microsoft Word 84 KB
  • Gamtamokslinės pasaulio sampratos kolio klausimai
    10 - 3 balsai (-ų)
Gamtamokslinės pasaulio sampratos kolio klausimai. (2014 m. Lapkričio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/gamtamokslines-pasaulio-sampratos-kolio-klausimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 10:19