Gamtinė natūrali atranka


Gamtinė atranka. Gamtines atrankos pavyzdziai. Stabilizuojanti atranka. Stabilizuojancios atrankos pavyzdys. Kryptinga atranka. Kryptinga gamtine atranka. Išskiriančioji gamtinė atranka. Gamtinės atrankos formos. Gamtinė atranka skaidrės. Išskiriančioji atranka pavyzdys.

Gamtinė atranka. Natūralioji atranka. Gamtinė atranka. Natūraliosios atrankos sąvoką. Evoliucijos, kuri vyksta dėl gamtinės atrankos, sąlygos. Gamtinės atrankos formos. Ji yra trijų formų. Kryptinga. Stabilizuojanti. Išskiriančioji ,disruptivinė. Natūraliąją atranką galima skirstyti į dvi dalis.

Nevienodas prisitaikymo lygis. Kai kurie šių skirtumų lemia tai, kaip gerai organizmas yra prisitaikęs prie tam tikros aplinkos sąlygų.

Taip pat drugių pavyzdys: Dar iki pramonės revoliucijos Anglijos kolekcionieriai pastebėjo, kad dauguma beržinių šeriasprindžių buvo šviesūs, nors kartais buvo sugaunama ir šviesių. Tačiau po pramonės revoliucijos praėjus keletui dešimtmečių, užterštoje aplinkoje juodi drugiai sudare 99 proc. Visos populiacijos. (Herbicidai, pesticidai, insekticidai, antibiotikai)žmogaus kova su maliarija. Buvo išrastas chlorokrinas, ir naudojami insekticidai prieš uodus. Tačiau vaistas ne tik tapo nebeveiksmingas, bet ir vabzdziai tapo jiems atsparūs. Kova tapo dar žiauresnė.

Vyksta tada, kai pranašumą turi tarpiniai fenotipai. Ji gali padidinti populiacijos prisitaikymą prie nekintančių aplinkos elementų.

Stabilizuojanti atranka atmeta kraštutinius fenotipus, pirmenybę suteikdama labiausiai paplitusiems fenotipam.Tokiu būdu tobulėja populiacijos prisitaikymas prie aplinkos. Kaip pavyzdys gali būti kūdikio masė gimstant, svyruojanti nuo 0.89 iki 4.9 kg.. mirtingumas yra didžiausias kraštutinėse svorio grupėse, o mažiausias tarp vidutinės masės naujagimių. Su kitais gyvūnais panašiai.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • 3 puslapiai (705 žodžiai)
  • Vika
  • Gamtinė natūrali atranka
    10 - 2 balsai (-ų)
Gamtinė natūrali atranka. (2012 m. Gruodžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamtine-naturali-atranka.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 03:58
×