Gamtinė žemdirbystė


Žemės ūkio referatas. Pagrindinės sąlygos sukurti gyvybingą dirvožemio bendriją. Ką reikia žinoti , norint pradėti dirbti žemę , jos nedirbant. Kuo gamtinė žemdirbystė yra pranašesnė už kitus ūkininkavimo būdus. Kodėl gamtinėje žemdirbystėje gaunami didžiausi derliai. Nikalojus Kurdiumovas. Literatūros sąrašas.


Kuo gamtinė žemdirbystė yra pranašesnė už kitus ūkininkavimo būdus?

Ūkininkaujant gamtinės žemdirbystės būdu, galima išauginti didesnį derlių mažesniame plote, nei ūkininkaujant įprastais būdais.

Savo knygoje – „Protingas daržas“, Nikalojus Kurdiumovas pateikia savo nuomonę apie žemės dirbimo būdą, kai mažesniame dirbamos žemės plote užaugni didesnį derlių nenaudodamas jokiu chemikalų. Jis kalba apie gamtinę žemdirbystę. Jo nuomonę tai yra pats geriausias būdas auginti derlių, kadangi nereikia žemės nei kasti, nei arti, nei tręšti, netgi nereikia laistyti, be to nenaudojami jokie chemikalai. Nikalojus Kurdiumovas teigia: „Kaip parodė patirtis, laiko ir darbo sąnaudos daug brangesnės negu pinigai. Ta pati patirtis parodė, kad efektyvumą padidinti tuo lengviau, kuo mažesniame plote visa tai daroma.“

Be to jis pasakoja apie kitus agronomus, sodininkus, fermerius, kurių darbus ir išradimus jis įvardija kaip sėkmingus pavyzdžius, siekiant sumažinti darbo laiką, bei pagerinti produktų kokybę natūraliais būdais, nenaudojant chemikalų kurie pakenktų augalų biologinei vertei. Jis savo knygoje rašo: „Dar praėjusiame amžiuje agronomas I.E.Ovsinskis sukūrė neariamos žemdirbystės sistemą, pagal kurią organikos dirvožemyje daugėtų ir būtų sulaukta maksimalios naudos įdedant nedaug pastangų. Panašią agronomiją taikė ir E.Folkneris, T.S.Malcevas, F.T.Morgunas. Žymus japonų fermeris M.Fukuoka apskritai atsisakė technikos bei chemijos ir sukūrė gamtinę agronomiją: jam užtenka augalus tik pasodinti ir nuimti jų derlių.

Gamtinė žemdirbystė. (2015 m. Kovo 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/gamtine-zemdirbyste.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 07:30