Gamtinės dujos gavyba Rusijoje ir eksportas


Įvadas. Ūkio sektorių skirstymas. Informacija apie šalį. Šalies ekonomika. Prekyba. prekių eksportas į lietuvą. Gamtin4s dujos. „Gazprom“. Gamtinių dujų importas ir vartojimas Lietuvoje 2013 metais. Išvados. Literatūros sąrašas.

Nuo pat žmonijos pradžios žmogus jau vertėsi žemdirbyste ir gyvulininkyste, tobulino darbo įrankius, plėtojo amatus, spartino mainus. Didžiųjų geografinių atradimų laikotarpis lėmė pagrindines pasaulinio ūkio susidarymo prielaidas. Paspartėjo amatų ir pramonės plėtotė, tarptautinė mainų plėtra, gamybos priemonių tobulinimas. Mokslo ir technikos pažanga išplėtė įmonių interesus už šalies ribų. Gamyba tapo priklausoma nuo tarptautinės rinkos, o pramonė tapo reikšmingiausia ūkio šaka. Nusistovėjo nuolatiniai ir reguliarūs šalių ekonominiai ryšiai. Pramonės automatizavimas ir kompiuterizavimas lėmė didėjantį gamybos efektyvumą. Sparčiai išplito paslaugų sfera, o mokslinių technologijų kūrimas ir diegimas vystosi lyg įgavęs pagreitį.

Visa tai yra susiję su ūkio sektoriais ir kiekviena atskira valstybė. Yra daugybė priežasčių, kurios lemia vyraujantį sektorių valstybėje, o pagrindiniai – geografinė padėtis, gamtiniai ištekliai ir jų kiekiai, istorinė ūkio raida, gyventojų išsimokslinimas, valstybės kooperacijos ryšiai.

Rusija – didžiausia pasaulio valstybė pagal teritoriją, galinti pasipuikuoti gausiais gamtiniais ištekliais ir jų įvairove. Būtent tai ir yra viena iš stipriųjų jos sričių. Naftos ir dujų pramonė, energetinių trasų vystymas – šalies ekonominio augimo šaltinis bei derybų su kitomis šalimis svertas.

Gamtinės dujos – pigios, universalios, ekologiškos ir taupios dujos. Rusija tiekia gamtines dujas daugeliui šalių, o Rusijoje esanti „Gazprom“ bendrovė yra didžiausia bendrovė teikianti dujas ne tik Rusijoje, bet ir pasaulyje. Tai ne nauja bendrovė, ji dirba jau daug metų ir aprūpina savo vartotojus dujomis. „Gazprom“ yra viena iš pasaulio lyderių dujų tiekime ir siekia tokia išlikti.

Pirminis (agrarinis) ūkio sektorius. Tai ūkio šaka, kuri yra susijusi su gavyba ir žaliavų perdirbimu į pusfabrikačius. Žemės ūkis, miškų ūkis, medžioklė, žuvininkystė ir žaliavų gavyba yra priskiriami šiam sektoriui. Pirminis, arba kitaip agrarinis, sektorius yra pats pirmas sektorius žmonijos istorijoje. Ekonominė veikla, kuria užsiiminėjo pirmykščiai žmonės ir buvo visko pradžia. Kaip pavyzdys galėtų būti rinkimas ir medžioklė. Iki pat pramonės perversmo pradžios pirminis ūkio sektorius buvo pats svarbiausias pasaulinėje ekonomikoje. Šiandien, jeigu valstybės ar regiono ūkyje dominuoja pirminis sektorius, valstybė dažniausiai yra prastai išsivysčiusi. Tačiau yra siekiama, kad valstybė pati apsirūpintų bent dalimi žaliavų ir žemės produkcija, todėl pirminis ūkio sektorius yra palaikomas valstybės.

  • Microsoft Word 462 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (1812 žodžiai)
  • Universitetas
  • Diana
  • Gamtinės dujos gavyba Rusijoje ir eksportas
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Gamtinės dujos gavyba Rusijoje ir eksportas. (2015 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamtines-dujos-gavyba-rusijoje-ir-eksportas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 20:24
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo