Gamtiniai gaisrai Poveikis ir pavojai žmogui ir aplinkai


Gamtiniai gaisrai. Prevencija. Poveikis ir pavojai žmogui ir aplinkai. Gaisras. Gaisro išplitimas. Ugnis -  dar ne gaisras. Mažasis gaisras. Vidutinis gaisras. Didelis gaisras. Gaisrų skirstymas pagal mastą. Gamtiniu gaisrų priežastis. Miško gaisrai. Lajiniai gaisrai. Gaisrų skirstymas. Miško gaisrų prevencija. Dažniausios gaisro priežastys. Gaisras? Ką daryti? Gamtinių gaisrų gesinimas. Gaisro nuostoliai.

Gamtiniai gaisrai. Prevencija. Poveikis ir pavojai žmogui ir aplinkai.

Gunta Gustaitytė, Elzė Janutaitė, Julija Petrauskaitė, Rokas Budginas ir Povilas Kondratavičius 1B.

Miško gaisrai – viena iš labiausiai paplitusių stichinių nelaimių miškuose. Pagal kilmę jie gali būti priskiriami ir prie biotinių veiksnių – žmogaus neatsargus ar piktavališkas elgesys su ugnimi. Gaisrai veikia daugumą miško gyvenimo procesų, iš jų ir miško formacijų kaitą.

Miško gaisrų kilimui užkertant kelią, miškų urėdijos ir girininkijų darbuotojai atlieka šias prevencines priemones: Pagrindinis miško gaisrų prevencijos tikslas užkirsti kelią kilti ir plisti gaisrams visų nuosavybės formų miškuose; Nuolatinis miško gaisrams kilti palankiu laikotarpiu miškų stebėjimas ( antžeminis patruliavimas kiekvienoje eiguvoje, labiausiai žmonių lankomose vietos, ypač į darbo pabaigą, savaitgaliais ir švenčių dienomis ); Operatyvinio - organizacinio miško gaisrų gesinimo plano sudarymas; Priešgaisrinių mineralizuotų juostų miškuose įrengimas, pakelių valymas; Nuolatinis vietos gyventojų informavimas miško gaisrų prevencijos klausimais; Miško naudotojai ir savininkai vykdo miškotvarkos projekte numatytas miško priešgaisrinės apsaugos priemones; Esant dideliam miško gaisrų pavojui, miško naudotojai ir savininkai teikia siūlymus Pakruojo rajono savivaldybei dėl miškų lankymo apribojimo arba uždraudimo.

  • Sauga Skaidrės
  • MS PowerPoint 3625 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (363 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Julija
  • Gamtiniai gaisrai Poveikis ir pavojai žmogui ir aplinkai
    10 - 3 balsai (-ų)
Gamtiniai gaisrai Poveikis ir pavojai žmogui ir aplinkai. (2015 m. Gegužės 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamtiniai-gaisrai-poveikis-ir-pavojai-zmogui-ir-aplinkai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:38
×