Gamtiniai ir kultūriniai ištekliai Trakų rajone


Įvadas. Dėstymas Trakų rajono gamtiniai ištekliai. Trakų rajono kultūriniai ištekliai. Siekiama išsaugoti tai, kas istoriškai neįkainojama. Turizmo populiarinimas Trakų rajone. Išvados. Literatūros sąrašas.


Tikslas: Išanalizuoti mokslinę, informacinę ir pažintinę literatūrą, siekiant nustatyti gamtinius ir kultūrinius išteklius Trakų rojono savivaldybės terotorijoje.

Sporto centrą, kuris nuo Trakų miesto centro yra nutolęs 1,7km.

Galvės ežerą, atstumas tarp miesto centro ir ežero – 0,9km. Vandenyje plūduriuoja salos tarsi žalia puokštė. Didžiausios iš jų: Plytinė, dvi Vidurinės, Deimantinė, Valka, Raudų, Pirtsalė, Boreikė, Valnė, Bažnytėlė, Karvinė. Galvėje yra 21 sala. Beveik visos iš jų turi savo istoriją ar padavimą.

Varnikių pažintini taką, atstumas – 2,4km.

Trakų miesto pakraštyje atsiveria labai gražus Rėkalnio parkas, apsuptas Akmenos ir Galvės ežerų. Akmena – švariausias Trakų ežeras. Parkas – patogi poilsio ir masinių renginių vieta.

Šalia Trakų kaimelių yra Varnikų botanikos-zoologijos draustinis: senas mišrus miškas su retomis augalų ir gyvūnų rūšimis, didžiausia Nacionalinio parko pelkė (207 ha) su ryškiais žempelkės, tarpinės pelkės ir aukštapelkės tipais bei joje esančiais ežeriukais. Visa tai įmanoma pamatyti keliaujant draustinyje įrengtu pažintiniu taku.

Taip pat Aukštadvaris turi Navą, tai didžiausias Aukštadvario regioniono parko ežeras. Teritorijoje esti 77 ežerai, išsimėtę Aukštadvario kalvyne tarp miškų. Gedano kalva – aukščiausia Dzūkų aukštumoje – 257m. Kartuvių kalnas yra prie įvažiavimo į miestelį nuo Trakų pusės. Manoma, kad ant šio kalno buvo kariami 1863m. sukilėliai. Legenda pasakoja, kad šalia esantį Marčežerį priverkusios sukilėlių našlės.

Lentvario mieste prieš daugelį metų pastatyta Tiškevičių dvarą iš trijų pusių supa vandenys. Tai dirbtinis Lentvario ežeras, kuris suformuotas Juozo Tiškevičiaus sumanymu, atvedus čionai Trakų ežerų vandenis.

Onuškyje šliejasi Onuškio miškas, kuris yra Dausmenų-Onuškio miškų masyvo dalis. Netoli miestelio yra Samio ir Dumblio ežerai.

Paluknys įsikūręs Luknos upelės krantuose. Paluknys – senas gatvinis kaimas. Įdomu tai, jog Paluknio ežerėliuose, pelkėse, upių krantuose susidaro nuosedinė uoliena, kitaip vadinama balų ruda, kuri naudojama metalurgijoje. Vietos moterys Luknos pakrantėse prisirinkdavo „raudonų dažų“ (be abejo, balų rūdos) siūlams dažyti.

Senųjų Trakų bažnyčia ir vienuolynas, Senųjų Trakų piliakalnis (Vytauto Didžiojo gimtinė), Senųjų Trakų kaime. Gyvenvietė išlaikė dzūkiško gatvinio kaimo bruožus.

Žvejoti Trakų rajono neišnuomotuose ežeruose galima tik nusipirkus leidimą rajono Gamtos apsaugos inspekcijoje.

2012m. populiariausias kelionės transportas buvo lengvasis automobilis – juo keliavo 85 % turistų, autobusu keliavo 11 %, traukiniu – 3 %.

  • Turizmas Referatas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2880 žodžiai)
  • Kolegija
  • Martynas
  • Gamtiniai ir kultūriniai ištekliai Trakų rajone
    10 - 7 balsai (-ų)
Gamtiniai ir kultūriniai ištekliai Trakų rajone. (2016 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamtiniai-ir-kulturiniai-istekliai-traku-rajone.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 20:35
×