Gamtiniuose vandenyse ištirpęs deguonis ir jo poveikis vandens organizmams


Gamtiniuose vandenyse ištirpęs deguonis ir jo poveikis vandens organizmams. Panevėžys. T u r i n y s. Deguonis O2 pagrindiniai šaltiniai Ištirpusio deguonies koncentracija. Deguonis (o2). Deguonis — tai bene svarbiausios gamtiniuose vandenyse ištirpusios dujos. O2 pagrindiniai šaltiniai. Atmosfera Fotosintezė vykdoma vandens augalų. Kad vandens augalai. Ištirpusio deguonies koncenteracija. Ištirpusio deguonies koncentracija gamtiniuose vandenyse gali kisti nuo 0 iki. Ištirpusio deguonies koncentracija pagal metų laiką. Didžiausia ištirpusio deguonies koncentracija gamtiniuose vandenyse būna pavasarį ir rudenį. Ištirpusio deguonies koncentracija pagal paros laiką. Deguonies koncentracija pradeda didėti ryte ir didžiausia būna po vidurdienio. Ištirpusio deguonies koncentracija pagal vandens temperatūrą. Deguonies kiekis vandenyje. Kai vandenyje ištirpusio deguonies procentas siekia 60% —70% ir daugiau. Kadangi nuotekose ištirpusio deguonies būna vos. Deguonies svarba vandens organizmams. Gamtiniuose vandenyse deguonis reikalingas gyvūnų. Žiemą, kai ant vandens telkinių susiformuoja storas ledas. Deguonies trūkumas. Ištirpusio deguonies nustatymas. Laboratorijose ištirpusio deguonies. Deguonis yra labai svarbus gyviems vandens organizmams.

Deguonies svarba vandens organizmams Deguonies trūkumas Ištirpusio deguonies nustatymas.

Kad vandens augalai vykdo fotosintezę nesunku įsitikinti atlikus bandymą: į stiklinį indą pripylę vandens ir įmerkę vandens augalo šakelę (pvz: elodėjos) ir ją laikant šviesioje patalpoje pastebėsime nuo augalo i viršų kylančius mažus burbuliukus, tai ir bus fotosintezės metu augalo išskirtas deguonis.

Koncentracija priklauso nuo: metų laiko; paros laiko; vandens temperatūros.

Kai vandenyje ištirpusio deguonies procentas siekia 60% —70% ir daugiau, tai rodo, kad vandenyje yra mažai teršalų ir jis yra švarus, o kai prisotinimo procentas mažas, tai rodo, kad vandenyje būna daugiau organinių atiekų (teršalų), kurioms oksiduoti suvartojamas deguonis.

Kadangi nuotekose ištirpusio deguonies būna vos 0,5 —2 mg/l arba išvis jo nebūna,tai valant nuotekas biologiniu metodu jos yra papildomai aeruojamos, kad mikrobų ląstelės gautų pakankamai deguonies biocheminiam teršalų skaidymui.

  • Aplinka Skaidrės
  • MS PowerPoint 1188 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (373 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Gamtiniuose vandenyse ištirpęs deguonis ir jo poveikis vandens organizmams
    10 - 4 balsai (-ų)
Gamtiniuose vandenyse ištirpęs deguonis ir jo poveikis vandens organizmams. (2014 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamtiniuose-vandenyse-istirpes-deguonis-ir-jo-poveikis-vandens-organizmams.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 16:04
×