Gamtos apsaugos ir ekologijos reikšmė tekstilės ir aprangos sektoriaus įmonėse


Įvadas. Tekstilės ir aprangos sektoriaus produkcijos vartojimo ypatumai. Tekstilės ir aprangos sektoriaus aplinkos tarša ir ekologija. Tekstilės gaminių ciklas ir ekologinės problemos. Aplinkosauginė politika tekstilės ir aprangos sektoriaus įmonėse. „Žaliųjų“ technologijų reikšmė. Švaresnės gamybos tikslingumas. Aplinkos apsaugos politikos įgyvendinimo priežastys. Išvados. Literatūros sąrašas.

Dvidešimtojo amžiaus paskutiniais dešimtmečiais žmonija atsigręžė į ekologiją – ji tapo svarbiu visų pramonės šakų tolesnio vystymosi aspektu. Tekstilės ir drabužių pramonė yra įvairi ir nevienalytė pramonė, apimanti nemažai įvairios veiklos, nuo pluošto perdirbimo į siūlus ir medžiagą iki labai įvairių gaminių. Daugelyje procesų, susijusių su tekstilės ir aprangos produktų gamyba ir vartojimu, iškylančios ekologinės problemos yra poveikis klimato pokyčiams, gamtinių šaltinių eikvojimas, vandens, oro ir dirvos teršimas, tarša atliekų perdirbimo ir utilizavimo metu. Aprangos sektoriaus įmonės susiduria su siuvimo atliekų panaudojimo problemomis, dideliu elektros energijos suvartojimu.

Tekstilės pramonė yra viena iš labiausiai teršiančių aplinką pramonės šakų, todėl ekologinis optimizavimas tapo svarbiu tekstilės technologijų ir gaminių kokybės rodikliu. Vis didesnį dėmesį ekologijai bei socialinei atsakomybei, skatinančiai pereiti prie „švarios“ arba „žalios“ gamybos, įmonės skiria dėl dviejų pagrindinių priežasčių: išaugusios ekologiškų produktų paklausos bei naujų standartų ar reikalavimų įvedimo. Pagrindinės tekstilės pramonės aplinkosauginės problemos – didelis vandens suvartojimas, cheminių medžiagų naudojimas bei atliekų perdirbimo klausimai.

Referato tikslas – apžvelgti tekstilės ir aprangos sektoriaus įmonių gamybos procesų ir vartojimo įtaką aplinkai, išanalizuoti aplinkosauginius aspektus bei jų reikšmę.

Aprangos produkcijos paklausa priklauso nuo socialinės padėties, verslo etiketo bei tradicijų. Atskirose pasaulio šalyse labai skiriasi šio sektoriaus vartotojų požiūris į madą, kokybę ar kainą, tačiau informacinių technologijų dėka visame pasaulyje vyrauja panašios pagrindinės vartojimo ir mados tendencijos.

Atlikti tyrimai parodė esminius vartotojų pirkimo įpročių aprangos rinkose pokyčius:

  • Microsoft Word 381 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3509 žodžiai)
  • Universitetas
  • Loreta
  • Gamtos apsaugos ir ekologijos reikšmė tekstilės ir aprangos sektoriaus įmonėse
    10 - 9 balsai (-ų)
Gamtos apsaugos ir ekologijos reikšmė tekstilės ir aprangos sektoriaus įmonėse. (2015 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamtos-apsaugos-ir-ekologijos-reiksme-tekstiles-ir-aprangos-sektoriaus-imonese.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 04 d. 18:17
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo