Gamtos ir ekologijos viešųjų e - paslaugų gyventojams brandos lygio nustatymo tyrimas (2)


Įvadas. E. valdžios teoriniai aspektai. E. valdžios samprata. E. valdžios paslaugos samprata. Brandos lygio modelis. Viešųjų e-paslaugų plėtra. Gamtos ir ekologijos viešųjų e-paslaugų gyventojams brandos lygio nustatymo tyrimas. „AMEPS“ teikiamų viešųjų e. paslaugų brandos lygio analizė. „Paraiškų priėmimo informacinė sistema“ teikiamų viešųjų e. paslaugų brandos lygio analizė. „LHMT“ teikiamų viešųjų e. paslaugų brandos lygio analizė. Brandos lygis. UAB „Druskininkų komunalinio ūkio“ teikiamų viešųjų e. paslaugų brandos lygio analizė. Vį „Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro“ teikiamų viešųjų e. paslaugų brandos lygio analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbe iškeliama problema – ar pakankamai yra pasiekiamos elektroninės viešosios paslaugos ir į kokį lygį jos yra perkeltos.

Darbo tikslas – nustatyti gamtos ir ekologijos viešųjų e.paslaugų brandos lygį.

Tyrimo objektas – gamtos ir ekologijos viešosios elektroninės paslaugos ir jas teikiantys portalai.

Lyginant elektroninės valdžios paslaugų pakopų modelius galime nustatyti šių modelių pranašumus ir trūkumus.

2. Gamtos ir ekologijos viešųjų e-paslaugų gyventojams brandos lygio nustatymo tyrimas

Antroje darbo dalyje tiriamos pagrindinės valstybės teikiamos viešosios elektroninės paslaugos susijusios su gamta ir ekologija. Gamtos ir ekologijos viešųjų paslaugų perkėlimas į internetinę erdvę Lietuvoje nėra taip sparčiai plėtojamas palyginus su gyvenamosios vietos ar turto deklaravimo paslaugomis. Darbe tiriant e. paslaugas susijusias su gamta ir ekologija bus nustatoma ar paslauga yra lengvai prieinama, ar pateikta tinklapyje, ar lengvai pasiekiama informacija apie tiriamą paslaugą. Nustatomas paslaugos perkėlimo lygis, tai yra kiek reikia atlikti fizinių procedūrų naudojantis paslauga, taip pat ar paslauga yra automatizuota, ar pasiektas aukštas perkėlimo lygis.

Europos Sąjungos (ES) valstybės, Europos ekonominės erdvės, Šveicarijos Konfederacijos piliečio / jo šeimos nario veterinarijos gydytojo profesinės kvalifikacijos pripažinimas Lietuvoje;

Informacija apie ES ir nacionalinę paramą žemės ūkiui ir kaimo plėtrai;

Darbe bus analizuojamos šios gamtos ir ekologijos viešosios e. paslaugos

Pirmasis prisijungimo būdas yra pasirinkus skiltį privatiems ir verslo klientams šioje skiltyje privatūs ir verslo klientai gali prisijungti per viešojo administravimo institucijų informacinių sistemų interoperabilumo sistemą VAIISIS, su turimais prisijungimo duomenimis (prisijungimo vardu ir slaptažodžiu). Jei privatus ar verslo klientas nėra užsiregistravęs, jie gali užsiregistruoti spustelėję nuorodą. Naujo privataus kliento registracija.

Antrasis prisijungimo būdas yra skirtas ne Lietuvos privatiems ar verslo klientams. Jei privatus ar verslo klientas, turi prisijungimo duomenis (prisijungimo vardu ir slaptažodžiu) jie gali prisijungti iš karto. Privatūs ar verslo klientai neturintys prisijungimo duomenų, privalo užsiregistruoti.

AMEPS paslaugomis gali naudotis privatus ir verslo klientai. Privatus ir verslo klientai gali atlikti šias funkcijas:

Prisijungę ne Lietuvos privatiems ar verslo klientams yra galimybė pasirinkti jų šalies norimą kalbą. Tai galima padaryti lango viršuje paspaudus atitinkamą vėliavėlę:

Prisijungę prie savitarnos svetainės AMEPS galės pasinaudoti ir matyti informaciją apie vykstančius aukcionus, pamatyti detalesnius aukciono duomenis, registruotis dalyvavimui aukcione, sudaryti sutartis jas koreguoti ar atšaukti. Dalyviai galės pateikti prezentacijas bei naujus pasiūlymus. Matyti aukciono ilgalaikėms ir pusmetinėms sutartims sudaryti registracijos detalius duomenis, bei matyti medienų pardavimų kiekius.

Kadangi šioje viešai pasiekiamoje interneto svetainėje yra galimybė matyti aukcionus, juose dalyvauti, sudaryti sutartis, jas koreguoti. Šioje internetinėje svetainėje pilnai sutvarkomi visi formalumai neatliekant jokių formalių popierinių procedūrų, o tai pat ir gauti visą informaciją susijusią su šios paslaugos naudojimusi, ji atitinka ketvirta brandos lygį tai yra maksimalus šios paslaugos brandos lygis tobulėti ar labiau perkelti paslaugos nebegalima.

Brandos lygis 4 iš 4. Brandos lygio vertinimas 100% paslauga pilnai perkelta į elektroninę erdvę.

Prisijungti prie paslaugos gali žemės ūkio veikos subjektai, fiziniai ar juridiniai asmenys. Pareiškėjas (žemės ūkio veiklos subjektas) – paraiškų teikimo laikotarpiu pateikęs prašymą VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui gali gauti prisijungimą prie paraiškų priėmimo informacinės sistemos. Prisijungus prie sistemos ir įvedus pareiškėjo asmens kodą sistema rodo paraiškos duomenis:

  • Microsoft Word 49 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (6060 žodžiai)
  • Universitetas
  • Donce00
  • Gamtos ir ekologijos viešųjų e - paslaugų gyventojams brandos lygio nustatymo tyrimas (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Gamtos ir ekologijos viešųjų e - paslaugų gyventojams brandos lygio nustatymo tyrimas (2). (2017 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamtos-ir-ekologijos-viesuju-e-paslaugu-gyventojams-brandos-lygio-nustatymo-tyrimas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 15:48
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo