Gamtos ir žmogaus sauga


Įvadas. Autokurtas“ charakteristika. Darbuotojų saugos ir sveikatos organizavimas servise. Profesinės rizikos vertinimas. Uab ‚Autokurtas‘ privalo būti organizuojami šie mokymai. Pasirinktame servise turi būti rengiami. Darbuotojų saugos ir sveikatos prevencinių priemonių organizavimas įmonėse. Įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos komitetas. Darbo vietų ir jų įrengimo bendrieji reikalavimai. Darbo priemonės. Darbdavio pareigos sudarant saugias ir sveikatai nekenksmingas darbo sąlygas. Serviso darbuotojų aprūpinimas saugos ir sveikatos priemonėmis. Sveikatos priežiūros paslaugų organizavimas servise. Civilinės saugos ekstremalių situacijų valdymo planas servise. Autoservise įvykus gaisrui imamasi šių priemonių. Atliekų prevencija ir mažinimas. Įmanoma perdirbti beveik 100 procentų. Tinkamai tvarkyti naudotus akumuliatorius - nesudėtinga. Įmonės analizė. Išvados.

Šiais laikais vis aktualesniu klausimu tampa aplinkos apsaugos užterštumas. Ūkinė veikla neatsiejama nuo transporto. Žaliavos gabenamos laivais iš vieno kontinento iš kitą. Kaip ir produktų perdavimas, taip ir gamybos logika yra susijusi su didelėmis išlaidomis. Didėjantį transporto poreikį sąlygoja ir pasenusios medžiagos bei produkcijos gabenimas bei atliekų tvarkymas. Šiuolaikinė industrinė visuomenė neįsivaizduojama be plataus įtempto transporto judėjimo. Daugelį metų išsivysčiusios šalys labai įvairiai reagavo į aplinkos degradavimo ir teršalų susidarymo problemas:- ignoravo šias problemas; - dalinai perdirbdavo susidariusias atliekas; - kontroliavo jau susidariusių teršalų kiekį; - kūrė prevencines programas, siekiant išvengti teršalų ir atliekų susidarymo. Deja, dabartinės visuomenės narys, tenkindamasis savo poreikius, retai pagalvoja apie galimas pasekmes ir kaip tai gali pakenkti aplinkai. Svarbu, kad tiek ekonominis, tiek socialinis visuomenės procesas priklauso nuo planetos aplinkos būklės, kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės išsaugojimo, racionalaus gamtos išteklių panaudojimo. Tad būtina, kad žmogaus kasdieninė veikla remtųsi aplinkos apsaugos principais. Šiame darbe aptarsime esminius pasiūlymus: kaip žmogus turi saugoti gamtą ir kaip reikia saugoti žmogų. Darbo tikslas- pateikite aplinkos poveikio žmogui problemų (esamų ir galimų) apžvalgą. Šiam tikslui pasirinkome darbo objektą - autoservisą „Autokurtas“. Gamtos apsauga yra aktuali kiekvienam gyventojui, todėl būtina susipažinti su pagrindinėmis apsaugos priemonėmis, kurios mažina riziką, o taip pat ir pavojų. Pagrindinis uždavinys - identifikuoti žmogaus ir aplinkos santykių problemas pasirinktos įmonės kontekste ir pasiūlyti problemų sprendimo būdus konkrečios įmonės kontekste.

Lietuvoje yra penki šio serviso filialai: Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, tačiau pagrindinis filialas yra Kaune. Bendras serviso plotas- 1,5 ha. Kauno filiale dirba 56 darbuotojai. „Autokurtas „atlieka šias paslaugas: sunkiųjų ir krovininių automobilių remontas ir priežiūra, lengvųjų automobilių dalys, visų markių sunkvežimių remontas, sunkvežimių atstatymas po remonto, techninė pagalba kelyje. Servise naudojama serviso įranga ir žaliavų šaltiniai: alyva, aušinimo skysčiai. Automobilių techniniam aptarnavimui prireikia didelio kiekio alyvos, tepalų, metalo, o iš jų susidaro kenksmingos ir žalingos atliekos. Be abejo, automobilių techniniam aptarnavimui prireikia daug elektros energijos ir žaliavų. Proceso metu susidaro nuotekos, triukšmas ir atliekos( tepalai, atliekamos panaudotos dalys, kaip akumuliatoriai, alyva ir kt.).

Profesinės rizikos vertinimą servise sudaro šie etapai:

Apibendrinami profesinės rizikos nustatymo kortelių duomenys ir užpildomi įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos būklės pasas.

Pasirinktame servise turi būti rengiami:

Pranešimai Valstybinei darbo inspekcijai apie darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos steigimą;

Serviso darbuotojų aprūpinimas saugos ir sveikatos priemonėmis

Sveikatos priežiūros paslaugų organizavimas servise

Elektros įrenginiuose atliekami varžų matavimai: instaliacijos ir įrenginių izoliacijos varžos matavimai, pereinamųjų kontaktų varžų matavimai, grandinės fazė-nulis varžos matavimai, įžeminimo įrenginio varžos matavimai.

Autoservise įvykus gaisrui imamasi šių priemonių:

( Sutartos vietos atskirų padalinių darbuotojams gali būti skirtingos – jos nurodytos kiekvieno padalinio darbuotojų veiksmų, kilus gaisrui, planuose.

( Grįžti į gamybines patalpas galima tik padalinio viršininkui leidus.

Vadovas – atsakingas už įmonės priešgaisrinę saugą asmuo privalo:

UAB “Autokurtas” visas žaliavas rūšiuoja į atskirus konteinerius, perdirba alyvas, senas padangas, metalą atiduoda į metalo laužą, senus akumuliatorius perdirba naujais , nuotekos valomos nuotekų valymo įrenginiais. Jei servise išsilieja tepalai ar alyva jie yra išvalomi specialiais absorventais.

Taigi mus supa gamta, kuri yra mūsų būstas, mūsų prieglobstis bei mūsų maitintoja. Tačiau žmogus per daug skuba ir pamiršta, jį supančią aplinką. Naikindami ir niokodami viską, kas supa mus, t.y. gamtą, mes naikiname save. Taip elgdamiesi paliekame vis skurdesnę aplinką ateities kartoms. Taigi šio darbo projektas yra šviesti visuomenę, nes informacijos, kad akumuliatorius galima perdirbti yra mažai ir manome, kad tai yra didžiausia problema. Būtina gyventojus supažindinti su rizika ir problemomis ir jų sprendimo būdais, o svarbiausia tai, kad senus akumuliatorius perdirbimo proceso dėka galima panaudoti dar kartą ir taip prisidėsime prie darnaus vystymosi, nes tai sumažinsime aplinkos taršą. Manome, kad šiam tikslui įgyvendinti galimas sprendimo būdas yra rengti specialias akcijas, kurių metu būtų surenkami panaudoti akumuliatoriai ir paaiškinama kaip jie bus perdirbami. To rezultatas- keisis serviso įvaizdis ir sumažės tarša.

  • Microsoft Word 43 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (4149 žodžiai)
  • Martynas
  • Gamtos ir žmogaus sauga
    10 - 7 balsai (-ų)
Gamtos ir žmogaus sauga. (2015 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamtos-ir-zmogaus-sauga.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 02 d. 05:38
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo