Gamtos ištekliai ir jų naudojimas referatas


Įvadas. Gamtos ištekliai ir jų naudojimas. Gamtos ištekliai. Lietuvos gamtos ištekliai. Gamtinių išteklių naudojimas. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.

Tyrimo objektas- gamtos ištekliai ir jų naudojimas

Tyrimo tikslas- ištirti ir apibūdinti gamtos išteklius ir jų naudojimą.

Naudojamos priemonės : dokumentų analizė, lyginamoji analizė, knygos, moksliniai straipsniai, apklausų rezultatų vertinimas ir t. t.

Siekiant mažiau teršti ir naikinti aplinką, buvo atkreiptas dėmesys į atsinaujinančius energijos išteklius. Tai yra energijos ištekliai jų atsinaujinimą sąlygoja gamtos procesai : saulės, vėjo, geoterminė, hidroenergija, biomasės energijos.

Vis sparčiau didėjantis gamtos išteklių naudojimas, neišvengiamai didėja neigiamas žmogaus poveikis aplinkai ir, visų pirma labai sparčiai auga aplinkos teršimas. Naudojant visus gamtos išteklius yra padaroma nemaža žala aplinkai. Tik gaila mes nevisi apie tai pagalvojame.

Santykiniais pastoviais gamtos ištekliais yra laikomi tokie ištekliai, kurių bendras kiekis naudojant galima sakyt nekinta, tačiau didėjant aplinkos užterštumui blogėja šių išteklių kokybė. Šių išteklių negalima pakeisti kokiais kitais ištekliai jie nėra pakeičiami. Tai yra oras, vanduo, dirvožemis ir pan. Dažnai santykiniais pastovūs ištekliai yra priskiriami atsikuriančių gamtos išteklių grupei, nes sumažinus aplinkos tarša labai dažnai šių išteklių kokybė vėl pagerėja. Tai reiškia, kad reikėtu kuo mažiau teršti aplinką ir turėtume daug geresnius ir vėl atsinaujinančius išteklius.

Neatsikuriančiais gamtos ištekliais laikomos įvairios naudingos iškasenos. Šių iškasenų kiekis dažnai yra ribotas, jas galima labai greitai išvaistyti. Kad šios iškasenos atsigamintų turi praeiti labai daug laiko arba gali visai nebeatsigaminti. Neatsikuriančios išteklių naudojama yra paprastai skirstomos į dvi grupes : organinio kuro iškasenos , mineralinės iškasenos.

Organinio kuro iškasenos gali būti akmens anglys, dujos, nafta ir pan. Jos yra labai sparčiai naudojamos todėl labai greitai senka. Organinio kuro naudojimo požiūriu visai nebūtu įmanoma taikyti darnaus vystymosi principo. Nes didelis naudojimas organinio kuro labai kenkia aplinkai.

Mineralinės iškasenos dažnai būna skirstomos į metalų rūdas ir nemetalines mineralines medžiagas, kurios sudaro statybų pagrindą pvz,. gipsas, molis, smėlis, žvyras, akmenys ir pan. Šių medžiagų naudojimas yra labai didelis, bet labai sunkiai atsikuriantis tiesiog labai lėtas.

Lietuvoje nustatymo ir įvertinimo problema yra labai didelę. Didelę dalis mokslininkų tvirtina, kad Lietuvoje išteklių yra labai mažai arba jų beveik net nėra. Visškai nustatyti kiek Lietuva turi išteklių galima tik pilnai ištiriant jų gelmes.

Lietuvoje yra priimtas įstatymas apie gamtos išteklių apmokestinimą. 1priedas

  • Aplinka Referatas
  • Microsoft Word 144 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2362 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karolina
  • Gamtos ištekliai ir jų naudojimas referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Gamtos ištekliai ir jų naudojimas referatas. (2015 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamtos-istekliai-ir-ju-naudojimas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 21:52
×