Gamtos ištekliai ir jų naudojimas


Gamtos ištekliai ir jų naudojimas. Gamtos išteklių klasifikacija. Neatsikuriančių gamtos išteklių naudojimas. Atsikuriančių gamtos išteklių naudojimas. Sąlygiškai pastovių gamtos išteklių naudojimas. Aplinkos tarša. Teršalų klasifikacija. Pagrindiniai taršos šaltiniai. Ozono koncentracija stratosferoje ir troposferoje. Šiltnamio reiškinys. Rūgštieji krituliai. Vandens naudojimas ir tarša. Vandens naudojimas. Paviršinio vandens kokybė. Nutekamieji vandenys. Nutekamųjų vandenų valymas. Dirvožemis ir jo apsauga. Žmogaus poveikis dirvožemiui. Dirvožemio gerinimas. Dirvožemio degradacija. Dirvožemio tarša. Atliekos.

Kartu su žmonių skaičiaus augimu neišvengiamai auga ir gamtos išteklių naudojimas. Išteklių naudojimo augimo tempai paprastai gerokai viršija žmonių skaičiaus augimo tempus, nes vystantis civilizacijai auga ne tik žmonių skaičius, bet ir jų poreikiai bei galimybės, todėl gamtos išteklių naudojimas vienam gyventojui taip pat sparčiai auga. Augant gamtos išteklių naudojimui neišvengiamai auga neigiamas žmogaus poveikis aplinkai ir visų pirma didėja aplinkos teršimas.

Gamtos ištekliais paprastai vadinami tie gyvosios ir negyvosios gamtos komponentai, kurie naudojami arba gali būti panaudoti žmogaus reikmėms tenkinti.

  • Ekologija Referatas
  • Microsoft Word 65 KB
  • 2014 m.
  • 24 puslapiai (12134 žodžiai)
  • Rimgailė
  • Gamtos ištekliai ir jų naudojimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Gamtos ištekliai ir jų naudojimas. (2014 m. Sausio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamtos-istekliai-ir-ju-naudojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:36
×