Gamtos išteklių naudojimas ir apsauga


Įvadas. Gamtos išteklių naudojimas ir apsauga. Tarptautiniai aplinkos apsaugos teisės aktai, reglamentuojantys gamtos išteklių naudojimą ir apsaugą. Gamtos išteklių naudojimas ir apsauga Europos Sąjungoje. Svarbiausi Europos Sąjungos teisės aktai, reglamentuojantys šių išteklių naudojimą ir apsaugą. Biologinės įvairovės apsauga. Vandens apsauga. Atmosferos apsauga. Atliekų tvarkymas. Aplinkos oro ir vandens išteklių naudojimas ir apsauga Lietuvoje, svarbiausi tarptautinės teisės aktai, reglamentuojantys šių išteklių apsaugą Lietuvoje. Gyvūnijos ir augalijos ištekliai, naudojimas ir apsauga Lietuvoje. Svarbiausi teisės aktai reglamentuojantys šių išteklių naudojimą ir apsaugą. Atliekų tvarkymas Lietuvoje. Svarbiausi teisės aktai, reglamentuojantys šių išteklių naudojimą ir apsaugą. Lietuvos teisės aktų sistema. Ekonominių ir administracinių priemonių naudojimas aplinkosaugoje Lietuvoje. Mokesčiai už gamtos taršą. Svarbiausi teisės aktai, reglamentuojantys šių išteklių naudojimą ir apsaugą. Aplinkos ekonominio vertinimo metodai. Kaštų ir naudos analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.

Pasaulio šalys pamatė, kad labai svarbu plėtoti prevencines aplinkos apsaugos priemones, didinti valstybės institucijų vaidmenį. Šiai problemai spręsti tiek Lietuvoje, tiek Europoje bei kitose užsienio šalyse kuriami teisiniai aktai, reglamentuojantys gamtos išteklių naudojimą ir apsaugą. Šiame darbe aptarti svarbiausi užsienio šalių bei nacionaliniai teisės aktai, reglamentuojantys gamtos išteklių naudojimą ir apsaugą.

Kursiniame darbe trumpai aprašyta Lietuvos teisinė sistema, ekonominių ir administracinių priemonių naudojimas aplinkosaugoje. Pateikta su aplinkosauga susijusių mokesčių analizė. Aprašyti dažniausiai taikomi naujų projektų analizės būdai, kuriais siekiama įvertinti busimų projektų efektyvumą. Plačiau panagrinėtas kaštų ir naudos analizės metodas, jo privalumai ir trūkumai.

  • Microsoft Word 969 KB
  • 2014 m.
  • 41 puslapis (12766 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasa
  • Gamtos išteklių naudojimas ir apsauga
    10 - 2 balsai (-ų)
Gamtos išteklių naudojimas ir apsauga. (2014 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamtos-istekliu-naudojimas-ir-apsauga.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 06 d. 13:34
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo