Gamtos reikšmė žmogaus gyvenime


Gamtos reikšmė žmogaus gyvenime.

Gamta – neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Tai yra gyvybė, fizinis pasaulis, kuriame persipina dvi galingos jėgos – gamtos didybė ir žmogaus sąmonė. Šiuolaikiniame pasaulyje yra labai sunku išlaikyti harmoniją tarp gyvybės, atsiradusios prieš daugybę metų ir žmogaus proto jėgos dėka sukurtų technolgjijų, dažnai savanaudiškai tarnaujančių tik vienai pusei – žmonėms. Vis didėjantis gyvenimo tempas kliudo prisiminti iš kur mes iš tikro esame kilę. Dėl laiko stokos pamirštame trumpam sustoti ir apsidairyti: pažvelgti į skaisčiai šviečiančią saulę, pajusti švelnaus vėjo prisilietimą, užuosti gėlių dvelksmą. Pasimetę tarp daugybės gyvenymo problemų, nebespėjame prisiminti tikrųjų vertybių, pamirštame, kad iš gamtos galime pasisemti įkvėpimo ir atrasti daugybę gyvenimiškų pavyzdžių.

Gamta daro milžinišką įtaką žmogaus gyvenymui. Ji padeda žmogui išlikti ir egzistuoti. Medžiai aprūpina deguonimi, laukuose užauga grūdai ir daržovės, įvairūs požeminiai šaltiniai mums teikia gėlo vandens. Dabar šie dalykai įprasti ir visiškai nesureikšminami, tačiau be jų, nebūtų ir gyvybės. Šiuolaikinis pasaulis yra labai sumaterialėjęs ir žmonės pamiršta vertinti tai, kas yra svarbiausia, kas leidžia jiems gyvuoti.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (730 žodžiai)
  • Mokykla
  • Jurmalaaa
  • Gamtos reikšmė žmogaus gyvenime
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Gamtos reikšmė žmogaus gyvenime. (2015 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamtos-reiksme-zmogaus-gyvenime.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 19:56
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo