Gamtos vaizdavimas įvairiose epochose


Gamtos vaizdavimas įvairiose epochose. Priešistorė. Pirmuosiuose rastuose meno kūriniuose vaizduojama tik gamta. Antika. Antikos laikotarpis. Gamtos vaizdavimas šios epochos mene. Daugumą gamtos reiškinių buvo aiškinti mitologiškai. Pavyzdžiai. Poseidonas (Neptūnas) ir Amfritidė. Viduramžiai. Viduramžių meno sąvoka apima 1000 metų Europos. Bizantijos menas. Bizantijos menas – graikiakalbėje Bizantijos imperijos teritorijoje vyravusi meno kryptis. Karalius Davidas groja arfa – X a. Paryžiaus psalmynas. Britų salyno menas. Britų salyno meno kryptimi vadinama VII–X amžiais Airijoje ir Britanijoje paplitusi kūryba. Lindisfamo evangelija 715m. Naujieji laikai. Renesansas. Tai Europos laikotarpis, (XIV–XVI amžius). Renesanso meno bruožai. Išryškėjo individualumas ir. Tintoretas ,,kelionė į Egiptą“.

Daugumą gamtos reiškinių buvo aiškinti mitologiškai, pasitelkiant įvairius dievus ir deives, kurie lėmė žmogaus likimą ir pasaulio asiradimą. Romėnai ir graikai turėjo daug gamtos dievų, kurie atsakė už gamtos reiškinius. Juos (dievus) tiek romėnai, tiek graikai turėjo tuos pačius– tik skirtingais vardais vadino. Būtent jie ir buvo vaizduojami gamtoje.

  • MS PowerPoint 704 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (670 žodžiai)
  • Wikute14
  • Gamtos vaizdavimas įvairiose epochose
    10 - 4 balsai (-ų)
Gamtos vaizdavimas įvairiose epochose. (2014 m. Rugsėjo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamtos-vaizdavimas-ivairiose-epochose.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 20:16
×