Gamtos vaizdų kūrimo metodika


Gamtos vaizdų kūrimo metodika. Gamta. Nuo seno žmogaus ryšys su gamta yra labai stiprus. Pleneras. Pleneras – tai gyvos gamtos piešimas ar tapymas. Perspektyva. Piešiant gamtą ar kokius nors kitokius elementus visada būtina atkreipti dėmesį į perspektyvą. Žiūrėjimo taškas yra žemiau nei stalo paviršius. Žiūrėjimo taškas sutampa su pagrindo plokštuma – matomos horizontalioje linijoje išsidėsčiusios stalo kojos. Žiūrėjimo taškas sutampa su stalo paviršiumi matoma horizontali šoninė stalo paviršiaus plokštuma. Žiūrėjimo taškas yra virš stalo. Šviesa ir šešėlis. Šešėliu galima sukurti tikrovišką gilumos ir erdvės įspūdį. Atvira erdvė. Realybė kurioje gyvename, yra atvira erdvė. Atviros erdvės schema. Medžių piešimas. Medis turi - Tvirtą masyvią formą. Medžių formos. Gyvūnų piešimas. Juos piešti yra.


Nuo seno žmogaus ryšys su gamta yra labai stiprus, todėl visada buvo siekta ją kažkaip pavaizduoti ir perteikti jos įspūdį ant įvairių paviršių. Pirmykštis žmogus gerai pažindamas gamtą paišė mamutus ir kitokius gyvūnus ant uolų, šitokie piešiniai leidžia mums suprasti mūsų protėvių gyvenimą, juos supančia tuometinę aplinką.

Pleneras – tai gyvos gamtos piešimas ar tapymas, perteikiant gamtos grožį, pirminį įspūdį, stebint ją natūraliai.

Piešiant gamtą ar kokius nors kitokius elementus visada būtina atkreipti dėmesį į perspektyvą, nuo kurios priklauso piešiamų daiktų kokybė.

Žiūrėjimo taškas yra žemiau nei stalo paviršius. Matomas apatinis stalo paviršiaus plotas, o visos nuolydžio plotmės linijos leidžiasi žemyn.

Žiūrėjimo taškas sutampa su pagrindo plokštuma – matomos horizontalioje linijoje išsidėsčiusios stalo kojos, o visos kitos nuolydžio plotmės linijos leidžiasi žemyn.

  • Dailė Skaidrės
  • MS PowerPoint 9911 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (346 žodžiai)
  • Kolegija
  • Esme
  • Gamtos vaizdų kūrimo metodika
    10 - 1 balsai (-ų)
Gamtos vaizdų kūrimo metodika. (2016 m. Rugpjūčio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamtos-vaizdu-kurimo-metodika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 16:48
×