Gamtosauga ir nykstančios rūšys


Nykstancios gyvunu rusys. Gyvunu nykstancios rusys. Nykstantys gyvunai lietuvoje. Nykstantys gyvūnai. Nykstancios gyvunu rusis. Nykstantys augalai. Nykstantys gyvunai skaidres. Rašinys apie nykstančias rūšis. Nykstancios rusys skaidres. Rašinys apie nykstančius gyvūnus.

Augalai ir gyvūnai nyksta kur kas sparčiau nei kitados. Nykdavo jie ir per visą žemės istoriją – dažniausiai labai smarkiai pakitus klimatui, bet šiandien didžiausią pavojų jiems kelia žmogus. Tūkstančiams gyvūnų ir augalų gresia pavojus išnykti, nes mes kertame miškus sausiname laukus norėdami dirbti žemę ar pradėti statybas ten, kur jie ansčiau gyveno ar augo.

Mes tai smarkiai keičiame aplinką, kad gyvūnai ir augalai žūva. Tai vadinama gyvybinės erdvės praradimu. Antroji didžiulė grėsmė – medžioklė. Žmonės medžioja gyvūnus dėl jų kailio, odos, ragų ar mėsos, o kartais tiesiog todėl, kad gyvūnai jiems trukdo. Didelę grėsmę kelia ir aplinkos teršimas, kenkiantis vandenynams, upėms ir miškams. Gamtosauga – tai gyvosios gamtos valdymas ir rūpinimasis ja, tai gyvūnų globa ir jų saugojimas nuo naikinančios žmogaus rankos. Dabar žmonės daug geriau nei anksčiau suvokia gyvajai gamtai iškilusį pavojų, ir daugelyje pasaulio šalių įkurtos gamtosaugos organizacijos. Norint išsaugoti ant išnykimo slenksčio atsidūrusias gyvūnų rūšis, kuriamos atskiros zonos, kur augalai ir gyvūnai gali jaustis saugiai.

Siamo krokodilas. Daug krokodilų ir aligatorių buvo žudoma dėl jų odos, iš kurios siuvami krepšiai, batai ir diržai. Šiandien maždaug 20 krokodilų rūšių, tarp jų siamo ir orinoko krokodilams, gresia išnykimas.

Pilkasis šikšnosparnis.

  • Aplinka Konspektas
  • Microsoft Word 4 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (309 žodžiai)
  • Gamtosauga ir nykstančios rūšys
    10 - 1 balsai (-ų)
Gamtosauga ir nykstančios rūšys. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamtosauga-ir-nykstancios-rusys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 19:57
×