Gamtosauginės problemos susijusios su chemijos pramone


Gamtosauginės problemos susijusios su chemijos pramone. Oro tarša. Oro taršos priežastys, poveikis ir taršos mažinimo būdai. Svarbiausi oro taršos šaltiniai - automobiliai. Rūgštusis lietus. Rūgštinį lietų skatina. Rūgštinio lietaus padariniai. Rūgščiojo lietaus poveikį galima sumažinti. Ozono kiekio mažėjimas. Šiltnamio efektas. Šiltnamio efektą sukeliančios dujos. Anglies dioksidas sukelia Žemės paviršiaus įšilimą ir sulaiko saulės šilumą. Šiltnamio efekto padariniai. Kaip galime sumažinti poveikį klimato kaitai? Vandens tarša. Vandens naudojimas. Vandens teršimo būdai. Priemonės mažinančios vandens taršą. Dirvožemio tarša. Dirvožemio taršos priežastys. Kaip sumažinti dirvožemio taršą?


Oro taršos priežastys, poveikis ir taršos mažinimo būdai.

Pramonė Transportas Energija Nesusiję su energija veiksniai Kita.

Silpnėja augalai. Jie tampa neatsparūs ligoms ir kenkėjams. Rūgštinis lietus žudo smulkius bestuburius ir dirvožemyje gyvenančius skaidytojus. Mažėja augalų derlingumas. Išplauna iš dirvos aliuminį, tirpdo vandentiekio vamzdžiuose esanti varį ir šviną.

CaCo3 (k) + HNO3 (aq) -> Ca2+ (aq) +H2O (s) + CO2 (d) Reakcija: Rūgštieji lietūs tirpina marmurą.

Deginant mažiau iškastinio kuro arba šalinant iš jo sierą ir azotą. Tobulinant automobilių variklius, kad sumažėtų kenksmingų išmetamųjų dujų.

Anglies dioksidas sukelia Žemės paviršiaus įšilimą ir sulaiko saulės šilumą.

Pradėtų tirpti ledynai Užtvintų tankiai apgyvendintos pakrančių teritorijos Dėl intensyvaus garavimo vienose platumose padažnėtų kritulių, kitose – sumažėtų Amžinojo įšalo plotai sumažėtų ir miškai išplistų iki arktinių dykumų.

A – kanalizacija; B – gyvenamosios vietovės buitinės atliekos; C – pramonė; E – dirbamieji laukai; F - gyvuliai.

Pagrindiniai vandens teršalai – nevalytos nuotekos, trąšos ir jų gamybos atliekos. Trąšos su lietaus vandeniu patenka į upes ir ežerus, kuriuose sparčiai mažėja žuvų.

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1813 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (501 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Rokelis
  • Gamtosauginės problemos susijusios su chemijos pramone
    10 - 2 balsai (-ų)
Gamtosauginės problemos susijusios su chemijos pramone. (2017 m. Rugsėjo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamtosaugines-problemos-susijusios-su-chemijos-pramone.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:50
×