Gamtotvarkos namų darbas


Dubravos rezervatibės apyrubės aukštapelkė. Teritorijos padėtis ir ribos. Teritorijos teisinis statusas ir svarba. Teritorijos fizinės - geografinės sąlygos. Klimatinės ypatybės. Gamtotvarkos plano tikslai ir uždaviniai. Gamtotvarkos priemonių įgyvendinimo planas. Tripirštis genys. Gamtotvarkos palno tikslai ir uždaviniai. Gamtotvarkos priemonių įgyvendinimo planas. Gamtotvarkos plano priemones įgyvendinančios institucijos ir jų funkcijos. Lėš ų poreikis gamtotvarkos plano priemonėms įgyvendinti. Gamtotvarkos plano tikslinimas ir monitoringas. Literatūros sąrašas.


Dubravos rezervatinės apyrubės aukštapelkė yra Kauno apskrities Kauno rajono savivaldybėje. Ją iš trijų pusių supa Dubravos sengirė, kurioje nuo 1968m. nevykdoma jokia ūkinė veikla, iš rytų pusės yra ūkinis miškas. Ūkiniu mišku yra įrengtas kelias su žvyro danga, kuris visais metų laikais lengvai pravažiuojamas.

Aukštapelkę nuo Kauno miesto iš šiaurės ir šiaurės vakarų skiria Kauno marios. Artimiausios gyvenvietės – Vaišvydava, Girionys, Šlienava , nutolusios nuo jos 0,5-1 km.atstumu. Iki Kauno centro apie 15 km.

Vidutinė metų oro temperatūra – 6,3°C, vidutinė šal čiausio (sausio) mėnesio temperatūra – -5,2°C, šil čiausio (liepos) mėnesio – +16,9°C.

Teritorijai būdingi vyraujantys pietų-pietvakarių, vakarų krypties vėjai. Artimiausia meteorologijos stotis veikia Kaune.

Tačiau 2003-2005m iškritus kritulių daugiau nei vidutiniškai ir pakilus paviršutiniams vandens sluoksniams didžioji dalis aukštapelkės buvo užsemta. O paskutiniais keliais metais vyraujant šiltesniems ir sausesniems orams, gruntiniai vandenys ženkliai nukrito. To pasekoje išdžiūvo savaiminiai medynai, kurie jau buvo pasiekę 8 m. aukščio.Šiuo metu teritorijoje vyrauja kiminai, viksvos. Dar gausu žuvusių sumedėjusių augalų liekanų įvairiose irimo stadijose. Tačiau ant mikro pakilimų jau matosi pionierinių medžių rūšių ( paprastoji pušis, karpotasis beržas) savaiminukų.

Dubravos rezervatinės apyrubės aukštapelkės gamtotvarkos plano tikslas – padaryti patrauklią lankytojams, išsaugant aukštapelkei būdingus požymius su jai būdingais augalais bei gyvūnais ir nedarant žalos gamtai.

Uždaviniai - suprojektuoti ir įrengti pažintinius takus, atokvėpio vietas, apžvalgos aikštelę.

Lietuvoje gyvena nominalinis tripirščio genio porūšis Picoides tridactylus tridactylus.

Kauno rajone geniai pastebėti VĮ Dubravos EMMU Vaišvydavos g-joje 85-87 kvartale. Šiuose kvartaluose vyrauja pribrestantys pušynai su beržynų intarpais. Antrame arde ar pomiškyje, dalyje sklypų,yra eglynai. Vyraujantys dirvožemiai- Lb;Ub; Pb.

Praeitame vykmetyje, šioje teritorijoje buvo intensyviai vykdomi miškotvarkos projekte numatyti kirtimai, kurių metu buvo išretinti medynai, iškirsta didžioji dalis sausuolių.

Vykdant tripirščio genio populiacijos gausinimo programą būtų tikslinga išskirti sklypus, patogiausia pelkines augavietes, kuriose miškininkams ūkininkavimas yra problematiškas ir jose riboti kirtimus. Taip pat ir gretimuose sklypuose nevykdyti sanitarinių miško kirtimų, taip gausinant sausuolių ir virtuolių kiekį.

  • Miškininkystė Namų darbas
  • Microsoft Word 56 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2105 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gamtotvarkos namų darbas
    10 - 2 balsai (-ų)
Gamtotvarkos namų darbas. (2016 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamtotvarkos-namu-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 20:40
×