Gamyba ir gamybos funkcijos


Gamyba ir gamybos funkcija. Gamybos rezultatai. Kaip apibūdinamas ekonominis efektyvumas? Kuo jis skiriasi nuo technologinio efektyvumo? Kuo ypatingos yra individuali firma ir akcinė bendrovė? Kokiu atveju kurdami įmonę pasinaudotumėte viena ar kita juridine įmonės forma? Kaip apibūdintumėt „trumpąjį-ilgąjį laikotarpį“ ekonomikos teorijos kontekste? Ką rodo gamybos funkcija? Kokia jos forma? Kodėl? Kaip apskaičiuojamas vidutinis ir ribiniai produktai? Kaip suprasti „mažėjančio ribinio produktyvumo dėsnį“? Ką rodo izokvantinės kreivės? Kokių formų gali būti izokvantinės kreivės ir kas tas formas lemia? Kaip naujų technologinių diegimas įtakoja izokvantinės kreivės padėtį? Kaip apskaičiuojama ribinė techninio keitimo (substitucijos) norma? Kas tai yra „vienodų kaštų tiesė“? Kas lemia vienodų kaštų tiesės pokyčius? Atvaizduokite darbo jėgos kainos padidėjimo poveikį vienodų kaštų tiesei. Kokiu matematiniu rodikliu aprašoma vienodų kaštų tiesė? Pakomentuokite didėjančio, mažėjančio ir pastovaus gamybos masto grąžos atvejus. Kuris iš jų efektyvus? Kaip ilguoju laikotarpiu kinta kaštai didėjančio, mažėjančio ar pastovaus gamybos masto atvejais? Kokia Kobo-Duglaso gamybos funkcijos matematinė išraiška? Firmos gamybos kaštai ir jų minimizavimas. Kaip apibūdinami alternatyvieji kaštai? Pateikite pavyzdį alternatyvių kaštų iš studento sprendimo studijuoti universitete. Kuo buhalteriniai kaštai skiriasi nuo alternatyviųjų kaštų? Kaip skaičiuojamas buhalterinis pelnas? Kuo pelnas skiriasi nuo pajamų? Kaip apskaičiuojami „ekonominiai kaštai“? Kuo jie skiriasi nuo buhalterinių? Kuo ekonominio pelno traktuotė skiriasi nuo buhalterinio pelno? Kada įmonė gaus „normalų ekonominį pelną“? Apibūdinkite bendruosius pastovius TFC, kintamus TVC ir suminius-bendruosius TC kaštus. Kuo jie skiriasi? Kokiems kaštams priskirtos išlaidos elektrai apmokėti bulkučių gamybos įmonėje? O direktoriaus atlyginimas? Kokia yra MC kreivės ypatybė? Grafiškai atvaizduokite AFC, AVC, ATC ir MC atskleisdami jų tarpusavio ryšius. Kaip bendrųjų kaštų kreivės gali būt panaudotos aiškinantis kelių skirtingų gamybinių projektų efektyvumą? Firmos pelno maksimizavimas įvairiose rinkose. Kokios pagrindinės tobulos rinkos savybės? O monopolijų? Kuo kaip nubraižoma individualios konkurencinės firmos paklausos kreivė?

Ekonominis efektyvumas, tai gamybos metodas, kuris įgalima pagaminti apibrėžtą gamybos apimtį su minimaliomis gamybos veiksnių išlaidomis.

Technologiškas efektyvumas, tai gamybos metodas, kai nėra kito metodo, kuris leistų pagaminti tą pačią produkcijos apimtį, naudojant mažesnį gamybos veiksnių kiekį arba naudojant tiksliai apibrėžtą (ribotą) gamybos veiksnių kiekį, kuomet pagaminamas maksimaliai galimas produkcijos kiekis.

  • Ekonomika Konspektas
  • Microsoft Word 380 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (3183 žodžiai)
  • Giedrė
  • Gamyba ir gamybos funkcijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Gamyba ir gamybos funkcijos. (2014 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamyba-ir-gamybos-funkcijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 18:12
×