Gamybinės įmonės biudžetas


Lentelių sąrašas. Įvadas. Biudžetai. Biudžetų apibūdinimas, jų reikšmė ir tikslai. Biudžetų rūšys ir jos klasifikavimas. Biudžetų sudarymo principai. Biudžetų sudarymo tvarka. 013 m. gamybinės įmonės biudžeto sudarymas. Pardavimų biudžeto sudarymas. Gamybos programa. Tiesioginių kaštų biudžetas. Pagrindinis biudžetas. Išvados. Literatūra ir šaltinai.

Darbo tikslas: Išanalizuoti biudžeto strateginių tikslų reikalavimus ir parengti gamybinės įmonės biudžetą.

Darbo uždaviniai:

1.Išanalizuoti įmonės biudžetą ir jo strateginių tikslų formavimo reikalavimus teoriniu aspektu.

2.Sudaryti gamybinės įmonės veiklos ir pagrindinį biudžetus.

Darbas susideda iš dviejų dalių: teorinės ir praktinės. Pirmoje dalyje apžvelgiamos biudžeto ir strateginio tikslo sąvokos, supažindinama su strateginių tikslų formavimo reikalavimais. Antroje darbo dalyje parengiama gamybinės įmonės gamybos programa, sudaromi įvairūs biudžetai t. y. pardavimo biudžetas, tiesioginių kaštų biudžetas, pagrindinis biudžetas.

Sudaryti duotos gamybinės įmonės veiklos ir pagrindinis biudžetai, kurie parodė, kad įmonės veikla 2013 metais bus pelninga. Tai nulėmė, kad situacija rinkoje buvo palanki ir paradavimų apimtys buvo padidintos 5 proc., o žaliavų kainos išliko tokios pat kaip ir 2012 m. Nors buvo padidintas gamyboje tiesioginio darbo užmokestis 3 proc. ir įmonės vadovybė buvo įpareigota sumažinti pridėtinių kaštų biudžeto išlaidas 5 proc., bei administravimo veiklos biudžeto išlaidas padidinti 5 proc., tai nepakenkė 2013 metų biudžetui. Grynųjų pinigų srautų biudžete matyti, kad įmonė 2013 metais patirs pelną. Taigi investuotojams investuoti į šią įmonę būtų labai naudinga. Kadangi 2013 metais kiekvieną ketvirtį įmonė gaus pelną. Kad įmonė yra pelninga galima matyti ir iš didelių įmonės pardavimų, pardavimai 2013 metais sieks 707994 Lt.

  • Finansai Kursinis darbas
  • Microsoft Word 55 KB
  • 2015 m.
  • 20 puslapių (3683 žodžiai)
  • Universitetas
  • Asta
  • Gamybinės įmonės biudžetas
    10 - 5 balsai (-ų)
Gamybinės įmonės biudžetas. (2015 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybines-imones-biudzetas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 15:11
×