Gamybinės praktikos ūkininko ūkyje ataskaita


Įkūrimo ir veiklos trumpa istorija. Įkūrimo ypatumai. Organizacinė foma. Ekonominiai santykiai. Žemės nuosavybės ir naudojimo formos. Kapitalo nuosavybės formos ir formavimo šaltiniai. Darbo santykiai. Ūkinės veiklos kryptys ir specializacija. Gamybinės – komercinės veiklos kryptys. Specializacija, prekinės produkcijos struktūra. Apsirūpinimas žemės ūkio gamybos ištekliais. Žemės ištekliai ir jų kokybinės bei kiekybinės charakteristikos. Kapitalo vertė ir struktūra, apsirūpinimas kapitalu. Darbo ištekliai ir apmokėjimas už darbą. Žemės ūkio produkcijos gamybos ir realizavimo rezultatai. Bendrosios produkcijos vertė, jos pokyčiai ir veiksniai. Augalų derlius ir derlingumas bei jų veiksniai. Žemės ūkio produkcijos gamybos kaštai. Augalininkystės ir gyvulininkystės produkcijos gamybos kaštai, jų struktūra ir veiksniai. Pelnas ir pajamos bei jų paskirstymas. Pelnas už realizuotus augalininkystės produktus ir jo struktūra bei veiksniai. Ūkininko ūkio pajamos ir jų struktūra. Ūkinės veiklos ekonominis efektyvumas. Kapitalo pelningumas. Išvados ir pasiūlymai. Studento nuomonė apie profesinės veiklos praktiką. Literatūra.

Aleksandro Stulginskio universiteto, ekonomikos ir vadybos fakulteto studentams, kaip ir bet kurio universiteto studentams, labai svarbu, studijuojant, įgyti praktinių žinių. Įmonės, tiriamo ūkio analizė, ekonominės būklės ir jos veiklos rezultatų vertinimas, yra itin svarbi ugdomo specialisto mokymo proceso dalis. Praktikos tikslas – įtvirtinti pirmosios pakopos universitetinių studijų programos „Žemės ūkio ekonomikos“ teorines žinias profesinėje praktinėje veikloje. Praktiką atlikau ūkyje II Svirnų kaime, Anykščių rajone.

Ūkininko ūkis buvo įsteigtas 1995 metų lapkričio 30 dieną II Svirnų kaime. Ūkininkas užsiima augalininkystės veikla – augina žieminius ir vasarinius grūdus (kviečiai, miežiai) ir rapsus. Ūkininkas yra įkūręs šiuolaikišką gamybos bazę, naudojančią pažangius augalininkystės veiklos metodus.

2005 metais ūkininkas deklaravo 400 ha pasėlių plotą (iš jų 100 ha žieminių kviečių, 46 ha vasarinių kviečių, 47 ha miežių, 117ha vasarinių rapsų, 33ha linų, o 57 ha buvo palikta pūdymuoti). 2006 metais apdirbamos ir deklaruotos žemės plotai išaugo ir siekė 416, tačiau 2007 metais dalis žemės ūkio paskirties žemės nuomos sutarčių nebuvo pratęsta ar nespėta pratęsti, todėl ūkininko pasėlių plotai gana ženkliai sumažėjo ir tesiekė 283 ha. 2011m. ūkis buvo dar mažesnis ir siekė 266 ha. Tačiau šis plotų sumažėjimas neatsiliepė ūkio finansinei padėčiai – visais metais derliaus ir užaugintos produkcijos realizacijos kainos atžvilgiu buvo išties labai geri ir ūkio pajamos bei pelnas buvo ženkliai didesni . 2011 metai ūkiui (kaip ir daugumai Lietuvos žemdirbių) buvo ne patys geriausi, nes žieminius pasėlius smarkiai paveikė žiemos šalčiai. Tačiau ganėtinai geras vasariniu pasėlių derlius leido pasiekti geresnių rezultatų.

  • Microsoft Word 124 KB
  • 2015 m.
  • 21 puslapis (3933 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jonas
  • Gamybinės praktikos ūkininko ūkyje ataskaita
    8 - 1 balsai (-ų)
Gamybinės praktikos ūkininko ūkyje ataskaita. (2015 m. Vasario 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybines-praktikos-ukininko-ukyje-ataskaita.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 03:21
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo