Gamybinės - technologinės praktikos ataskaita: Įmonė „Scapa“


Bendroji dalis. Įmonės istorija. Įmonės rekvizitai. Organizacinė struktūra, vizija, misija, kokybės politika. Pagrindiniai produktai ir gamybos patirtis („Know how“). Techniniai – ekonominiai rodikliai (apyvarta, pelnas, darbuotojų skaičius, akcinis kapitalas, investicijos ir t. Pagrindiniai procesai (1. Kūrimas – projektavimas, 2 Pirkimai. Techninė dokumentacija, jos paruošimas ir valdymas. Kokybės vadyba kokybės patikrinimas, kokybės užtikrinimas, kokybės garantijos. Pardavimo rinkos ir palyginamosios atitinkamų gaminių kainos. Projektavimo skyrius. Susipažinti su dizaino svarba įvairios paskirties baldams. Susipažinti su naujų gaminių projektavimo metodika. Susipažinti su naujų gaminių įdiegimo į gamybą procedūromis. Susipažinti su gaminių konstrukcijų bandymo metodais, gaminių paruošimu bandymams. Konstravimas, techninės dokumentacijos apimtis ir jos sklaida tarp atskirų įmonės padalinių. Paruošų ir džiovinimo cechas. Darbo vietų aprūpinimas medžiagomis. Žaliavų ir medžiagų sąnaudų mažinimo būdai / galimybės. Mašininis cechas. Technologinio proceso struktūra. Pagrindiniai technologiniai procesai ir atskiros operacijos. Cecho meistro pareigos. Proceso planavimas. Gamybos planas. Darbo dienos/ savaitės užduoties paruošimas. Darbo vietų organizavimas. Darbo našumas – produkcija (vienetais arba pinigine išraiška) per laiko vienetą vienam darbuotojui) ir apmokjimas už darbą. Įrengimų apkrovimo nustatymas, jų charakteristikos. Ruošinių kokybės kontrolė. Techniniai reikalavimai produkcijai. Darbo saugos reikalavimai ceche. Matavimo, kitų kontrolės priemonių ir šablonų ūkis. Įrengimų priežiūros organizavimas. Apdailos ir surinkimo (pakavimo) cechai. Apdailos technologinio proceso struktūra. Apdailos cecho laboratorija ir jos funkcijos. Surinkimo proceso technologija. Pakavimo procesas, medžiagos. Gatavos produkcijos pridavimo į sandėlį tvarka. Gaminio techninis aprašymas. Produkcijos kokybės nustatymo metodai. Individuali užduotis. Pagal dėstytojo duotą užduotį išnagrinėti –x- technologinį procesą. Darbo vietų pokyčiai pritaikius 5S principus.


1998 metais „Scapa“ savo produkciją pradėjo gaminti ir Lietuvoje. Kaune įsikūrusi kompanija buvo pavadinta UAB „Scapa Baltic“. Pirmaisiais veiklos metais Lietuvoje įmonė turėjo tik aštuonis darbuotojus. Pagrindinė šio padalinio veikla buvo baldų apmušalų siuvimas Švedijos kompanijoms. Po penkių metų įmonė pradėjo gaminti ir baldų rėmus. Per 2003 metus buvo įsigytos kompiuterizuotos medžiagų ir odų sukirpimo linijos, modernizuotos kitos gamybos technologijos, siekiant padidinti gamybos apyvartą. 2005 metais buvo įrengtos naujos administracinės ir baldų surinkimo cecho gamybinės patalpos, esančios Kaune, nuosavybės teise priklausančios UAB „Scapa Baltic“. 2006 metais UAB „Scapa Baltic“, sudalyvavusi projekte „Gazelė 2006“, tarp Kauno apskrities bendrovių laimėjo trečią vietą. 2006 metais buvo įkurtas naujas čiužinių dygsniavimo cechas. Naujai technologinei įrangai įsigyti ir kitoms investicijoms skyrė 900 000 litų. 2007 metais UAB „Scapa Baltic“ įsigijo dar vienas gamybines ir administracines patalpas, esančias Kaune, Petrašiūnuose. Čia gaminamos miegamosios lovos ir spyruokliniai čiužiniai. Augant gamybos apimtims, buvo nuspręsta įkurti dar vieną padalinį Prienuose. Čia įkurta siuvykla, aptarnaujanti visus padalinius.

Šiuo metu UAB „Scapa Baltic“ siuva baldų užvalkalus, gamina spyruoklinius čiužinius, minkštus baldus, miegamąsias lovas bei jų rėmus. Petrašiūnuose esantis padalinys (P1) sutelktas gaminti spyruoklinius čiužinius bei lovų rėmus. Čiužinius galima rinktis iš dviejų spalvų – pilkos arba tamsiai pilkos. Taip pat galima rinktis čiužinio kietumą – kietas, vidutiniškai kietas. Pagaminti produktai yra tiekiami „IKEA“, kuri gauta produkcija prekiauja kompanijai priklausančiose specializuotose baldų parduotuvėse.

Įmonė veikia funkcinio valdymo sistemos pagrindu, kuris apibūdinamas kaip struktūra, kuomet tos pačios funkcinės srities personalas sutelkiamas viename funkciniame padalinyje.

Atsižvelgiant į tai, jog „Scapa Baltic" yra dukterinė AB „Scapa Inter“ kompanija, ji neturi atskirai apibrėžtos misijos ir vizijos, kadangi visa veikla orientuojama į pagrindinį tikslą, kuriuo siekiama tenkinti vartotojų poreikius gaminant aukštos kokybės baldus ir užtikrinti greitą pristatymą už tinkamą bei prieinamą kainą.

Petrašiūnuose esantis UAB „Scapa Baltic“ padalinys gamina dviejų rūšių produktus: lovų rėmus ir spyruoklinius čiužinius. Abiejų rūšių gaminiai turi atskiras gamybos linijas, kuriose gaminami dviejų tipų modeliai: lovų rėmai – Espevar ir Eidfjord linijas, o spyruokliniai čiužiniai – Skarer ir Stavanger linijas. Kadangi šis padalinys dirba visiškai atskirai nuo kitų padalinių ir turi vienintelį užsakovą „IKEA“, kuriam tiekia visą pagamintą produkciją, padaliniui nereikia nuolatos ieškoti naujų klientų ir rinkų, todėl pagrindiniai šio įmonės padalinio uždaviniai yra: gaminti „IKEA“ kokybės reikalavimus atitinkančius gaminius, laiku pagaminti užsakytą kiekį produkcijos, nuolatos skatinti įmonės produktyvumo augimą, gerinti vidinę įmonės sandarą ir darbuotojų darbo sąlygų kokybę.

UAB „Scapa Baltic“, savo veiklą pradėjo turėdama tik aštuonis darbuotojus. Tačiau darbuotojų skaičius, atitinkamai įmonės veiklos plėtrai, spačiai augo.

Šiuo metu UAB „Scapa Baltic“ dirba 647 darbuotojai. Bendrovėje didelis dėmesys skiriamas darbuotojų kvalifikacijos kėlimui, darbo sąlygų gerinimui, dėl to darbuotojų kaita yra minimali. Darbuotojai yra apmokomi kvalifikuotų specialistų, kurie atvažiuoja iš Švedijos mokymo tikslu. Šie apmokymai vykdomi nuolat. Taip pat didelis dėmesys skiriamas gamybinės bazės tobulinimui, naujų technologijų diegimui ir darbo sąlygų gerinimui.

  • Microsoft Word 2624 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 35 puslapiai (6176 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jonas
  • Gamybinės - technologinės praktikos ataskaita: Įmonė „Scapa“
    10 - 2 balsai (-ų)
Gamybinės - technologinės praktikos ataskaita: Įmonė „Scapa“. (2018 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybines-technologines-praktikos-ataskaita-imone-scapa.html Peržiūrėta 2019 m. Balandžio 23 d. 21:04
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!