Gamybinis pastatas su buitinėmis patalpomis


Įvadas. Sklypo planas. Bendra pastato charakteristika. Konstrukcinis pastato sprendimas. Pamatai, pamatinės sijos ir kolonos. Sienos ir pertvaros. Rygeliai. Perdangos ir grindys. Stogas. Laiptai. Langai, durys ir vartai. Lauko ir vidaus apdaila. Pastato inžinerinės sistemos. Išvados. Literatūra.


Gamybos pramonė yra labai svarbi šalies ekonominiai gerovei. Mažieji miesteliai, kuriuose yra gamybiniai objektai yra labiau atsparesni ekonominiams krizėms ir skatina mažųjų miestelių augimą.

Pastatas privalo atitikti galiojančius teisės reikalavimus ir normas, tūri būti ekonomiškas, neteršti aplinkos ir pritaikytas pasirinktai veiklai.

Kauno rajone Pyplių kaime statomas pastatas privalo būti šiuolaikiškas. Pastato planiniai tūriniai sprendiniai tūri būti racionalūs ir kokybiški, pastate turi būti patogu dirbti, sandėliuoti medžiagas ir vykdyti reikalinga administracinę veiklą. Naudojamos medžiagos ir konstrukciniai sprendimai tūri būti pritaikyti pasirinktos paskirties pastatams. Pastato atitvaros turi atitikti galiojančius šiluminius techninius reikalavimus.

Pastatas statomas Kauno rajone Pyplių kaime Ąžuolo gatvėje. Ši vieta yra netoli Kauno miesto ir kelio A5, kuris yra pagrindinis kelias susisiekimui su kitomis Europos šalimis. Taip pat šioje vietovėje yra mažesnė žemės sklypų kaina. Sklypo matmenys – 90.50 m ant 64,40 m. Sklypo plotas – 5828 m2. Sklypo gruntas – priemolis, gruntiniai vandenys sutikti 8 m gylyje. Ąžuolo gatvėje yra pakloti magistraliniai vandentiekio, nuotekų, dujų ir elektros tinklai.

Pastatas statomas centrinėje sklypo dalyje ir išlaikant visus priešgaisrinius reikalavimus, iki artimiausio pastato kaimyniniame sklype yra 40 m atstumas. Nuo gatvės centrinės linijos pastatas nutolęs 30,5 m. Tarp pastato ir Ąžuolo gatvės numatoma automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje numatyta 22 stovėjimo vietos ir sunkvežimių judėjimo ir stovėjimo aikštelė. Šioje aikštelėje bus pakraunami ir iškraunami sunkvežimiai prie numatytų rampų. Pagrindinis patekimas numatytas iš pietinės pastato dalies. Pagalbiniai patekimai iš vakarinės pastato dalies. Nuo automobilių stovėjimo aikštelės iki įėjimų įrengiami takai su betoninių trinkelių danga.

Pastatas suprojektuotas dviejų tūrių – dviejų aukštų tūris 7,2 m aukščio administracinių patalpų vietoje ir vieno aukšto 5,2 m aukščio gamybinių patalpų vietoje. Bendri pastato matmenys – 49,2 m ant 16,40 m su 6 m kolonų žingsnių.

Pastato konstrukcinė schema dviejų tipų: gelžbetoninis karkasas su lengvų konstrukcijų denginiu virš gamybinių patalpų ir gelžbetoninis karkasas su kiaurymėtų plokščių perdanga ir denginiu.

Projektuojant pastatą numatyti gelžbetoniniai monolitiniai tauriniai pamatai kolonoms ir surenkamos gelžbetoninių sijų pamatai išorinėms ir vidinėms laikančioms sienoms. Į taurinius pamatus montuojamos keturių tipų kolonos (K-1, K-2, K-3, KF-1). Administracinėje pastato dalyje ant kolonų montuojami rygeliai ir ant rygelių montuojamos kiaurymėtos gelžbetoninės plokštės. Gamybinėje pastato dalyje ant kolonų montuojamos metalinės santvaros su ryšiais, o ant jų montuojamos daugiasluoksnės plokštės. Grindų konstrukcija parinkta pagal patalpų specifiką ir pagal konstrukcinius reikalavimus. Gamybinėse patalpose numatytos betoninės dangos grindys. Pirmame administracinių patalpų aukšte numatytos akmens masės plytelių grindys ant grunto, o antrame medinio parketo grindys ant perdangos.

  • Microsoft Word 2809 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2543 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • Gamybinis pastatas su buitinėmis patalpomis
    10 - 2 balsai (-ų)
Gamybinis pastatas su buitinėmis patalpomis. (2017 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybinis-pastatas-su-buitinemis-patalpomis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 08:04
×