Gamybinių įmonių apskaitos standartus reglamentuojantys įstatymai ir jų taikymas


Gamybiniu imoniu apskaita. Apskaita gamybinėse įmonėse. Gamybinių įmonių buhalterinė apskaita. Gamybinių įmonių įstatymas. Pagrindines buhalterines apskaitos reglamentavimo nuostatos lietuvoje. Gamybiniu imoniu tipai. Moksliniai straipsniai gamybiniai. Moksliniai straipsniai imones isipareigojimai. Apskaitos sistemos gamybinėse įmonėse. Verslo apskaitos standartai reglamentuojantys atsiskaitymu su tiekejais apskaita.

Įvadas. Buhalterinė apskaita. Buhalterinės apskaitos reglamentavimas lietuvos respublikoje. Apskaitos tvarkymo būdai ir įstatymo pagrindiniai straipsniai. Apskaitos standartai jų paskirtisvisose įmonėse, tai pat ir gamybinėse, buhalterinė apskaita turi būti tvarkoma remiantis lietuvos respublikos buhalterinės apskaitos įstatymu. Šį įstatymas reglamentuoja įmonių turto, nuosavybės, ūkinių procesų ir veiklos rezultatų bendruosius apskaitos principus.

Visose įmonėse, tai pat ir gamybinėse, buhalterinė apskaita turi būti tvarkoma remiantis Lietuvos respublikos buhalterinės apskaitos įstatymu. Buhalterinė apskaita turi būti tvarkoma taip, kad laiku ir tiksliai leistų pateikti informaciją mokesčių inspekcijoms ir vsdf valdybos skyriams, valstybinės statistikos institucijoms, pačioms įmonėms, veiklos partneriams ir bankams.

Buhalterinę apskaitą konkrečioje įmonėje lemia jos nuosavybės formas, įmonės rūšis, įmonės dydis ir veikbuhalterinė apskaita – ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių, išreikštų pinigais, registravimo, grupavimo ir apibendrinimo sistema, skirta gauLietuvos respublikos buhalterinės apskaitos įstatymas nustato apskaitos organizavimą, apskaitos dokumentus ir registrus bei jų saugojimą, klaidų taisymą, atsakomybę už apskaitos organizavimą ir apskaitos dokumentų išsaugogyventojams, kurie verčiasi individualia veikla (nuolatiniams Lietuvos gyventojams, kurie verčiasi individualia veikla, ir nenuolatiniams Lietuvos gyventojams, veikiantiems per nuolatinę bazę Lietuvos respublikoje).

. Užsienio ūkio subjektams, veikiantiems per nuolatinę buveinę Lietuvos respublikoje, užsienio ūkio subjektams, kurių atstfinansinė apskaita reglamentuojama visose rinkos šalyse. Siekdama teisingai atvaizduoti turtą, nuosavą kapitalą, įsipareigojimus ir veiklos rezultatus, kiekviena įmonė privalo laikytis nustatytų finansinės apskaitos taisyklių. Taisyklės kuriamos įstatymų pavidalu. Pirmiausiais sukuriamas įstatymo projektas. Įstatymų projektai skelbiami interneto svetainėse. Gauti atsiliepimai ir pasiūlymai susisteminami ir aptariami spaudoje. Po to įstatymų projektas suderinamas su atitinkamomis žinybomis ir suinteresuotomis institucijopagrindinis buhalterinės apskaitos tvarkymą reglamentuojantis teisės aktas yra buhalterinės apskaitos įstatymas. Jį sudaro šeši skirsniai.

Bendrosios nuostatos (įstatymo paskirtis ir taikymas, pagrindinės šio įstatymo sąvokos, bendrieji apskaitos tvarkymo reikalavimai ir kt. ).

Apskaitos organizavimas (apskaitos sistemos nustatymas ir parinkimas, sąskaitų planas, valdymo apskaita, apskaitos politika, apskaitos tvarkymo subjektai, vyriausiojo buhalterinio (buhalterio) ir apskaitos paslaugos teikiančios įmonės atsakomybė. ).

Apskaitos dokumentai ir registrai. Klaidų taisymas (ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių įforminimas ir registravimas, apskaitos dokumentų rekvizitai, jų pasirašymas, apskaitos registrų pildymas, klaidų taisymas apskaitos dokumentuose bei registruose ir kt. ).

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (2296 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simas
  • Gamybinių įmonių apskaitos standartus reglamentuojantys įstatymai ir jų taikymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Gamybinių įmonių apskaitos standartus reglamentuojantys įstatymai ir jų taikymas. (2011 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybiniu-imoniu-apskaitos-standartus-reglamentuojantys-istatymai-ir-ju-taikymas.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 20 d. 03:27
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!