Gamybinių veiksnių įtaka įmonės veiklos rezultatams


Ekonomika, gamybagamyba, gamybos veiksniai.. Gamybiniu veiksniu itaka imones veiklos rezultatams. Monės veiklos veiksniai. Ekonominiu veiksniu itaka imones veiklai. Išvados apie gamybos procesa. Žeme gamybos.

Įvadas. Gamybos veiksniai. Gamybos organizavimo formos. Gamybos funkcija. Išvados. Literatūra. Tikslas: išsiaiškinti kokį poveikį gamybos veiksniai daro įmonės veiklos rezultatams. Paprastai gamybos samprata išeina už produkto gamybos ribų. Į jos turinį įeiną mokesčių rinkimas, firmos auditas, kelių tiesimas, kirpyklų bei kitų paslaugų gyventojams tiekimas. Netgi krepšinio rungtynes galima vertinti kaip gamybos procesą, jeigu žaidžia profesionalai, teikiantys krepšinio mėgėjams apmokamus malonius pojūčius, neišdildomus įspūdžius. Ši paslauga niekuo nesiskiria nuo kitų paslaugų, susijusių su laisvalaikio praleidimu. Šiuo atveju ekonominės teorijos ir vadybos objektas vis dėlto apima siauresnį objektą – materialinių gėrybių gamybą. Tai anaiptol nereiškia, kad jų svarbiausi teiginiai bei išvados negali būti panaudojamos organizuojant paslaugas teikiančių firmų veiklą. Gamyba yra procesas, kurio metu vyksta prekių ir paslaugų kūrimas.

Darbą atliko.

Fn-9 gr. Studentas.

šiuo atveju ekonominės teorijos ir vadybos objektas vis dėlto apima siauresnį objektą – materialinių gėrybių gamybą. Gamyba yra procesas, kurio metu vyksta prekių ir paslaugų kgamybos proceso klasikiniai struktūriniai elementai yra šie: tikslinga veikla arba pats darbas, darbo objektas ir kapitalas. Be jų, prie gamybos veiksnių yra priskiriamas verslumas, informacija, mokslas ir kt. Darbas ir kapitalas sudaro aktyvius gamybos veiksnius. Kaikuriose gamybos šakose prie aktyvių gamybos veiksnių priskiriama žemė, jos turtai. Tai žemės ūkis, kalnakasyba. Pramonėje žemė sudaro bendrą sąlyga vykti gamybos procesui. Daugiausia dėmesio skiriama aktyvių gamybos veiksnių derinių parinkimui nuo kurių priklauso gamybos efektyvumas.

žemė – natūralus gamtos duotas gamybos veiksnys. Kada kalbame apie žemę, ją reikia suprasti kaip gamybos veiksnį – gamtinius išteklius. Žemė yra natūralus gamtos veiksnys, duotas gamtos ir pati savaime nėra žmogaus veiklos rezultatas. Žemė gamybos procese gali dalyvauti trimis aspektais.

. Žemė kaip naudojimosi veiksnys. Vykdančią funkciją, nuolat naudojama, ją regeneruojant, pvz. , miškų ūkyje, žemės ūkyje.

. Žemė kaip gyvasis veiksnys. Šiuo atveju žemė atlieka žaliavų davėjo funkciją ir šiuo atveju negali būti regeneruojama, pvz. , kalnakasyba.

. Žemė kaip radimosi vietos veiksnys. Čia žemė išnaudojama kaip gamybos radimosi vieta. Ji gali būti skiriama laisva ir apribota radimosi vieta, kai gamyba gali būti vykdoma tik tam tikrose klimatinėse ar tam tikras savybes turinčiose žemėse. Ypač tai pasakytina apie žemės ūkį bei gamybinę pramonę.

Bet kurios rūšies gamtiniai ištekliai yra gamybos pagrindas, nes pati gamyba yra ne kas kita, kaip gamtos teikiamų turtų pritaikymas visuomenės poreikiams. Tokių gamtinių išteklių mums teikia žemė arba dirva. Dirvos teikiamos medžiagos yra dvejopos: atsinaujinančios nors ir sunaudotos, o kitos – nebeatsinaujinančios. Peržengus tam tikrą ribą gamta pradeda nykti, ir išgauti iš jos turtus darosi vis kebliau ir brangiau. Vėliau gali atsitikti, kad tokios darbo ir pinigų išlaidos duos mažėjantį rezultatą.

Mažėjantis žemės derlingumas – tai tokia ekonominė situacija, kai, esant tam tikram darbo ir kapitalo kiekiui, kiekvieno papildomo žemės sklypo įtraukimas į gamybą duoda vis mažesnį derliaus prieaugį. Tai atsitinka dėl to, kad naudojamos vis mažesnio derlingumo žemės, kurių įdirbimui reikia didesnių sąnaudų.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2010 m.
  • 10 puslapių (1715 žodžiai)
  • Kolegija
  • Edvinas
  • Gamybinių veiksnių įtaka įmonės veiklos rezultatams
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Gamybinių veiksnių įtaka įmonės veiklos rezultatams. (2010 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybiniu-veiksniu-itaka-imones-veiklos-rezultatams.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 09:12
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo