Gamybos ataskaitų rengimas


Įvadas. Padalinių gamybos ataskaitos naudojant svertinio vidurkio ir fifo metodą. Savarankiško darbo užduotis. Paruošimo padalinys svertinio vidurkio metodu. Surinkimo padalinys svertinio vidurkio metodu. Pakavimo padalinys svertinio vidurkio metodu. Paruošimo padalinys FIFO metodu. Surinkimo padalinys FIFO metodu. Pakavimo padalinys FIFO metodu. Galutinis ir dalinis produkto savikainos skaičiavimo metodas. Išvados. Literatūta.

Temos aktualumas. Konkurencingoje rinkoje įmonės vadovai turi priimti sunkius, bei įvairius valdymo sprendimus, kurie turi didžiulę įtaką tolimesnėje įmonės veikloje. Vienas svarbiausių sprendimų yra tinkamas ekonominių išteklių panaudojimas. Norint geriausiai išnaudoti turimus išteklius labai svarbu nustatyti produkcijos savikainą. Valdymo apskaita yra įmonės vidinės ekonominės ir vadybinės informacijos rinkimo, kaupimo, analizės ir pateikimo sistema, kurios tikslas padėti priimti reikalingus bei teisingus valdymo sprendimus.

Šioje dalyje bus pateikta UAB „Satumas“ gamybos ataskaitos naudojant svertinio vidurkio metodą ir FIFO metodą.

1. užduotis. Įmonės „Saturnas“ veiklos sritis – radijo imtuvų gamyba. Įmonė turi tris gamybos padalinius. Paruošimo padalinyje surenkamos detalės reikalingos imtuvų gamybai, kurios vėliau perkeliamos į surinkimo padalinį. Čia, naudojant atitinkamas komplektuojamąsias detales imtuvai surenkami, patikrinama jų kokybė. Surinkti imtuvai perduodami į pakavimo padalinį, kuriame supakuojama į dėžutes. Imtuvų gamybos apskaitai įmonė naudoja procesinį fazinį pusfabrikačių savikainos skaičiavimo metodą.

Įmonė „Saturnas“ pateikė tokią informaciją apie kovo mėn. pagamintų gaminių vienetų skaičių ir patirtas gamybos išlaidas:

Gamybinėje įmonėje, pagaminusiai 100 spintų, per mėnesį sukaupta bendrųjų ir administracinių išlaidų: direktoriaus darbo užmokestis – 200Eur., buhalterės darbo užmokestis – 1700 Eur., patalpų nuoma – 300 Eur., gamybinė savikaina – 7500 Eur. Spintų galutinė savikaina lygi 11500 Eur.

Taikant dalinį produktų savikainos skaičiavimo metodą tik kintamos gamybos išlaidos įskaitomos į produktų savikainą, o nuolatinės gamybos išlaidos yra laikomos laikotarpio išlaidomis ir kartu su bendrosiomis, administracinėmis bei produkcijos pardavimo išlaidomis nurašomos į ataskaitinio laikotarpio sąnaudas.

Pagrindiniai skirtumai tarp galutinio ir dalinio savikainos skaičiavimo metodo yra tikslingumas. Galutinis metodas paprastai skiriasi ilgalaikėms išlaidoms nustatyti, daliniame metode yra naudojamas tik kintamos išlaidos ir jis naudojamas trumpalaikiams tikslams. Taip pat skirtingas yra išlaidų padengimas. Dalinio metodo atveju siekiama padengti tik kintamas išlaidas, o galutinio – visas išlaidas. Abiejų šių metodų taikymo metu analizuojama informacija apie išlaidas. Taikant galutinį metodą analizė yra detalesnė, efektyvesnė, o taikant dalinį metodą gali būti atlikta greita, operatyvi, bet ne visai tiksli analizė.

  • Finansai Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 53 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2448 žodžiai)
  • Kolegija
  • Audrius
  • Gamybos ataskaitų rengimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Gamybos ataskaitų rengimas. (2015 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybos-ataskaitu-rengimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 13:44
×