Gamybos galimybių kreivė


Namų darbai 2 variantas. Teorinės užduotys 1 užduotis testiniai klausimai. Kodėl gamybos galimybių kreivė yra žemėjanti. Vienų prekių gamybą didinant , kitų prekių gamyba turi mažėti , jei ekonomika yra efektyvi. Didėjant bendrajam naudingumui. Teigiamas ribinis naudingumas. Skirtingai negu konkuruojančios firmos monopolistas. Naudodamas rinkos paklausos kreivę pasirenka tokį gamybos apimties ir kainos derinį , kuris užtikrina jam maksimalų pelną. Jeigu skolinamųjų lėšų paklausos kiekis viršija skolinamųjų lėšų pasiūlos kiekį , tikėtina , kad. Padidės palūkanų norma. Visuomeninės gėrybės nuo privačių skiriasi tuo , kad jos. Nėra dalomos ir nevartojamos individualiai. Praktinės užduotys 3 užduotis uždaviniai.


Paaiškinimas: pasirinkimo būtinybė. Kadangi negalime kiekvienos gėrybės gaminti tiek, kiek norėtume, turime pasirinkti, kiek A ir kiek B norime pagaminti su turimais ištekliais

gamina bet kokį produkcijos kiekį ir parduoda jį bet kokia kaina;

Paaiškinimas: Monopolistas gali didinti arba mažinti gamybos kiekį ir kainą, kol jo ribinės pajamos bus lygios ribinėms išlaidoms, tokiu atveju jis gaus maksimalų pelną.

Paaiškinimas: Deficito atsiradimas. Skolinti pinigų norima daugiau, nei galima pasiūlyti tai padaryti.

Bendra gamybos apimtis gali didėti, kai ribinis produktas mažėja. Teisingas

Mainų sandorių kreivėje bet koks paskirstymas yra Pareto optimalus. Teisingas

Kaina, kurią mokės vartojai = kaina, kuria gavo gamintojas + akcizo mokestis

Kokia yra pradinė kapitalo kaina, kai išteklių sąnaudas vaizduoja izokostė XY? Kaip ją galima nustatyti?

Pradinė kapitalo kaina = suma ištekliams įsigyti / kapitalo kieki

Koks yra naujas firmos pusiausvyros taškas? Kodėl būtent šis, o ne kitas išteklių derinys minimizuoja bendrąsias išlaidas?

MPL ir MPK santykinės reikšmės lygios santykiui tarp bendrojo darbo/kapitalo produkto pokyčio ir darbo/kapitalo pokyčio.

Ar gali firma pasiekti C tašką? Kodėl? Kokių sąlygų reikia, kad šis taškas būtų pasiekiamas?

Firma pasiekti tašką C negali. Jei nubrėžti izokostę, kuri liečia tašką C, tai darbo ir kapitalo kiekis atitinkamas bus apytiksliai apie 120 ir 110. Vadinasi jų apytikslė kaina 4,17 € (darbas), 4,55 €(kapitalas).

Tarkim, kad kiekvieną savo produktą firma gali parduoti po 28 €. Kiek tada jų gamins ir kokį uždirbs pelną?

  • Microsoft Word 88 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1320 žodžiai)
  • Universitetas
  • Milda
  • Gamybos galimybių kreivė
    10 - 1 balsai (-ų)
Gamybos galimybių kreivė . (2017 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybos-galimybiu-kreive.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 12:18
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo