Gamybos inžinerija 3 kurso konspektas


Pagrindiniai transporto priemonių remontų sistemų uždaviniai. Transporto priemonių ir jų dalių gamybos Lietuvoje apžvalga.Lietuvos transporto priemonių (remonto objektų) apžvalga Pagrindinių transporto priemonių remonto sistemų Lietuvoje apžvalga.Transporto priemonių pagrindinės remonto sistemos. Šių sistemų privalumai ir trūkumai.Transporto priemonių techninės priežiūros. Techninių priežiūrų klasifikavimas, paskirtis, atliekami darbai ir periodiškumas.Transporto priemonių remontai. Remontų klasifikavimas, paskirtis, atliekami darbai ir periodiškumas.Transporto priemonių techninių priežiūrų (TP-1, TP-2) ir remontų (ER-1 ir KR-1) programos ir išlaidų nustatymas (pagal ridąTransporto priemonių techninių priežiūrų (TP-1, TP-2, TP-2) ir remontų (ER-1 ir ER-2) programos ir išlaidų nustatymas (pagal laiką. Įmonė naudoja XY transporto priemones, transporto priemonių vidutinė paros rida XY*10 km. Transporto priemonėms atliekami TP-1, TP-2 priežiūros ir ER-1, ER-2 remontai. Nustatyti įmonės transporto priemonių metinę priežiūrų ir remontų programą.Transporto priemonių techninių priežiūrų ir remontų darbų organizavimas Organizavimo sistemų klasifikavimas, sistemų privalumai ir trūkumai.Pagrindiniai dokumentai reglamentuojantys transporto priemonių technines priežiūras ir remontus (automobilių transportasDokumento paskirtis ir reikalavimai transporto priemonių priežiūrai ir remontui.Pagrindiniai dokumentai reglamentuojantys transporto priemonių technines priežiūras ir remontus (geležinkelių transportasDokumento paskirtis ir reikalavimai transporto priemonių priežiūrai ir remontui.Transporto priemonių remonto bendrasis technologinis procesas.Transporto priemonių remonto proceso struktūrinis grafikas (blok schemaPateikti automobilio XY sistemos remonto proceso grafiko pavyzdį.Transporto priemonių remonto proceso linijinis grafikas. Pateikti automobilio XY sistemos remonto proceso grafiko pavyzdį.Transporto priemonių remonto proceso juostinis grafikas. Pateikti automobilio XY sistemos remonto proceso grafiko pavyzdį.. Transporto priemonių priėmimas remontui. Transporto priemonių išorinis technologinis plovimas.Remonto objekto valymo tikslai ir nešvarumų klasifikavimas. Remonto objektų valymo metodų klasifikavimas. Remonto objektų mechaniniai ir abrazyviniai valymo metodai.Remonto objektų fizikiniai, cheminiai ir terminiai valymo metodai.Transporto priemonių pažeidimų klasifikavimas. Tipiniai transporto priemonių vidaus degimo variklio, pagalbinių sistemų ir važiuoklės d

Tr pr remonto uždaviniai vienas iš pagrindinių yra išvengti tr pr gedimų. Tam, kad būtų, kuo mažiau gedimų yra nuolatinė priežiūra.

Įmonės: Troleibusų gamykla UAB VVt, gaisriniu masinu gamyba UAB Iskara, Komerciniu automobiliu gamykla.sunkvežimių gamykla. Priekabų gamykla SCHMITZ CARGo BULL BALTICS. Priekabų, autobusų įrengimas Žaibas, Žemės ukio gamykla. Priekabų gamykla Tauriga. Šilumvežių modernizavimas ir gamyba VLRD.

Autotransporto remontas: iki 200kW, apie 1.7 mln, nuo 200kW apie 0.2 kW.

Tr pr sistemoje neatliekamas nei remontas nei priežiura. Siuolaikineje visuomeneje turi tendencija mazeti automobiliu remonto skaicius.

Tr pr atliekamas periodiškai technine prieziura ir remontas. Pvz lokomotyvai.

Prie-iūra ir remontas atliekamas kontroliuojant mazgų įrenginių periodinę techninę būklę.

TECHNNINĖ priežiūra tai darbai kurie atliekami norint palaikyti tr per technine būklę ir darbingumą.

Atliekapats vairuotojas. Periotdiskai karta i menesi. Naudotojas, prieš ir po darbo, vizualinė apžiūra tr priemonėse.

Tuo siekiama palaikyti tr pr tvarkingumą ir darbingumą. Atlieka Remonto personalas.

Tikrinimas * auto 1 karta per du metus, lokomotyvai kas 60 valandų.

Remontas tai kompleksinis darbu rinkiny skuriuo metu siekiama atkurti tr pr technini darbingumą ir tvarkingumą, padidinti resursus.

Eksplotacija + remontas * Eksplotacijos įmonė * Remonto įmonė. Imone tik eksploatuoja arba tik remontuoja transport priemone

Vietinis * Specializuotas * Gamyklinis remontas. Siuo metu yra papplite Power Pack, kai yra remontuojami varikliiai pilnai su visais agregatais. Siunciami i gamykla, ir grižta jau suremontuoti.

I saugaus eismo įstatymas. Eksplotuoti tik techniškai tvarkingus riedmenis. Riedmenys yra prižiūrimi ministro nustatyta tvarka. Remonto įmonės yra atsakingos.

Pagrindiniai elementai: 1) Ivykis (pradzia/pabaiga zymima N )2) Opesacija (ar Operacija) zymima strelyte ( . t- operacijos atliekimo laikas.3) Netikras darbas (zymimas - - - ()Nemastilinis grafikas ,bet Linijinis.Mastelinis

1 plovimas po slėgiu; 2 mechaninis plovimas; 3 Rankinis plovimas; 4 Džiovykla; 5 Vandens surinkimas.

Abrazyvinis valymas: Pneumoabrazyvinis, Hidroabrazyvinis, Termoabrazyvinis. Abrazyvu tipai: Kieto tipo (Smėlis, metalinės, keramikinės medžiagos), Minkšto tipo: Plastiko granulės, organinės, ledas, sausas ledas.

Prilausomai nuo metalo turi būti parinktas tam tikras skystis. Nes pvs aliuiniui netinka šarmai, anglies plienui rūgštis.

Matavimo metodai: tiesioginis matavimas ir netiesioginis matavimas. Kontaktinis matavimo būdas: indikatoriai, vidmačiai, slankmačiai, mikrometrai, liniuotės, šablonai.

Tvarka: Detalė yra valoma, įmagnetinama. Padengiama milteliais, vizualinė apžiūra, išmagnetinimas. Trūkumai: ne visos medžiagas galime patikrinti šiuo metodu.

Transporto priemonių dalių remonto technologija: srieginės jungtys. Sriegio klasifikavimo požymiai, žymėjimas, gaminimo būdai ir stiprumo klasės. Srieginių jungčių ardymo, atnaujinimo ir surinkimo technologijų ypatumai.

Svarbiausi iš cilindrinių sriegių Tarybų Sąjungoje yra metriniai sriegiai, reglamentuoti GOSTu 9150-59. Atsižvelgiant į žingsnį, sriegiai skirstomi į sriegius su stambiu ir smulkiu žingsniu. Taigi tą patį nominalinį (išorinį) sriegio skersmenį atitinka keletas įvairaus didumo žingsnių.

Stambaus žingsnio srieginiams sujungimams pagal GOSTą 9253-59, atsižvelgiant į vidutinio skersmens tolerancijų didumą, nustatytos trys tikslumo klasės: 1 kl., 2 kl. ir 3 kl., smulkaus žingsnio srieginiams sujungimams — keturios tikslumo klasės: 1 kl., 2 kl., 2a kl. ir 3 kl.

Srieginiams sujungimams, skirtiems judesiui perduoti, kartais Panaudojamas stačiakampis sriegis su kvadratiniu profiliu.Atraminis sriegis naudojamas srieginiams sujungimams, kai 's vieno šono veikia didelė spaudimo jėga (sraigtiniuose presuose, specialiuose suveržimo sraigtuose ir 1.1.).

  • Transportas Konspektas
  • Microsoft Word 1717 KB
  • 2016 m.
  • 4 puslapiai (4048 žodžiai)
  • Enest
  • Gamybos inžinerija 3 kurso konspektas
    10 - 4 balsai (-ų)
Gamybos inžinerija 3 kurso konspektas. (2014 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybos-inzinerija-3-kurso-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 17:08
×