Gamybos išlaidų apskaita ir savikainos kalkuliavimas AIS Debetas


Gamybos išlaidų apskaitos ir savikainos kalkuliavimo teoriniai aspektai. Gamybos išlaidų apskaita. Gamybos išlaidų apskaita ir savikainos kalkuliavimas ais “debetas”. Gamybos išlaidų apskaita AIS “DEBETAS”. Savikainos kalkuliavimas AIS “Debetas”.


Valdant įmonę svarbu, žinoti tikslius duomenis, kas vyksta valdomo objekto viduje. Tiksliau kaip paskirstomos gautos pajamos ir patirtos sąnaudos vykdant veiklą. Šioje situacijoje patikimai surinkti informaciją ir paskirstyti sąnaudas pagal reikiamus kriterijus padeda valdymo apskaitos sprendimai.

Valdymo apskaita gali būti lyginama su išlaidų apskaita ( Tamulevičienė ir kiti, 2013, p. 25). Anot autorių taip nutinka todėl, kad valdymo apskaitos objektu tampa išlaidų apskaita. Dauguma autorių pateikia gana panašius išlaidų apibrėžimus(Tamulevičienė ir kiti, 2013, p. 25, 11- sis Verslo apskaitos standartas „Sąnaudos“; LR Buhalterinės apskaitos įstatymas; Žemės ūkio ekonomikos terminų aiškinamasis žodynas 2007; Juozaitienė, 2007, p. 122; A. Andrijauskienė 2004, p. 77) .

Taigi galima pastebėti, kad dauguma autorių išlaidas apibūdina trimis vienodais aspektais:

Išlaidų samprata kai kuriuose šaltiniuose tapatinama su patirtomis sąnaudomis arba kaštais. Tačiau reikia neužmiršti, kad sąnaudomis tampa tik ta išlaidų dalis, kuri patiriama teikiant paslaugas, gaminant produkciją, jas parduodant arba suteikiant, netenkant arba jų vertei sumažėjus per ataskaitinį laikotarpį, teigia 11-as Verslo apskaitos standartas, Tamulevičiene ir kiti ( 2013).

Tvarkant išlaidų apskaitą svarbu išskirti gamybines ir negamybines bei valdymo išlaidas. Gaminant produkciją, teikiant paslaugas, atliekant darbus sunaudoti ištekliai sudaro gamybos išlaidas. Visos kitor išlaidos, kurios susidaro gamybos ar kitose veiklos sferose yra laikytinos kaip negamybinės.

Gamybos išlaidos gali būti klasifikuojamos pagal skirtingus požymius. Pagal Tamulevičienė ir kiti (2013, p. 30), Mackevičius (2003, p. 50), C. Drury (2008), Ch. Horngren ir G. Foster (2006), R. Anthony (2011) darbuose pateikiamas nuomones, išlaidos klasifikuojamos pagal tikslus:

valdymo sprendimams priimti. Tik puikiai parinkta valdymo išlaidų klasifikacija gali padėti vadovams pasiekti užsibrėžtus tikslus ir priimti patikimus sprendimus. Reikia neužmiršti, kad vienokios išlaidos gali būti būdingos vienokiai veiklai, o kitokiai jos nereikalingos

įmonės veiklos analizei atlikti. Išlaidų klasifikavimas gali padėti įvertinti jų susidarymo priežastis ir patikimiau sudaryti jų mažinimo rezervus.

produkcijos savikainai apskaičiuoti. Patikimai parengta išlaidų klasifikacija gali padėti tiksliau apskaičiuoti ne tik pagamintos produkcijos vieneto kainą, bet ir tam tikro proceso ją gaminant savikainą.

įmonės veiklai kontroliuoti bei prognozuoti. Suklasifikuotas išlaidas lengviau stebėti ir kontroliuoti jų pokyčius, ieškoti galimybių jas sumažinti.taip pat lengviau prognozuoti išlaidas, kurias galime patirti ateityje.

  • Apskaita Referatas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (2293 žodžiai)
  • Vikuteaaaa
  • Gamybos išlaidų apskaita ir savikainos kalkuliavimas AIS Debetas
    10 - 2 balsai (-ų)
Gamybos išlaidų apskaita ir savikainos kalkuliavimas AIS Debetas. (2016 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/gamybos-islaidu-apskaita-ir-savikainos-kalkuliavimas-ais-debetas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 22:59
×